Czym się kierować przy zakupie obrączki?

Jednym z najważniejszych wyborów, przed jakim muszą stanąć przyszli nowożeńcy, jest zakup obrączek. Symbolizująca miłość i wierność, a także przypominająca o tym wyjątkowym dniu będzie towarzyszyła im przez całe życie. Czym kierować się przy ich kupnie? Czy cena powinna być ich jedynym wyznacznikiem? Rozwiewamy wszystkie wątpliwości!

Określ styl i kolor

Jednym z czynników, który pozwoli dobrać przyszłym nowożeńcom idealny model obrączki jest ich styl. Mogłoby się to wydawać błahe, prawda? Jednak, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że tego typu biżuteria będzie towarzyszyć im przez całe życie, sytuacja przedstawia się już zgoła odmiennie. Przy wyborze obrączki warto zatem kierować się własnymi preferencjami, co do ulubionego stylu. Ważna informacja – model dla panny młodej nie musi współgrać z tym, jaki wybrał partner. Czasy, w których przyszli małżonkowie kupowali dwie, identycznie wyglądające obrączki już dawno odszedł do lamusa.

Odpowiedni rozmiar kluczem do sukcesu

O tym, jak ważny jest właściwy dobór rozmiaru, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Tylko odpowiednio dopasowana zapewni należyty komfort noszenia, bo o ile za ciasna będzie uwierać i w czasie letnich dni powodować odparzenia, o tyle za luźna może najzwyczajniej w świecie zsuwać się z palca. Wybierając rozmiar obrączki należy mieć na uwadze, że palce mogą puchnąć, szczególnie podczas ciepłych, wakacyjnych dni. Dlatego najbezpieczniejszym sposobem jest udanie się do dowolnego sklepu jubilerskiego i zmierzenie ich za pomocą specjalnych obrączek miarowych. Równie dobrze można zasugerować się rozmiarem noszonych na co dzień pierścionków. Aby jednak zagwarantować sobie maksymalny komfort – w szczególności wtedy, kiedy zakup obrączek odbywa się w internetowych sklepach jubilerskich, warto zdecydować się na ofertę firm oferujących korektę rozmiaru wyrobu. Są takie, które w ciągu miesiąca od odbioru biżuterii gwarantują to bezpłatnie. Alternatywą jest skorzystanie z miarek papierowych, przy czym należy mieć na uwadze, że jest to rozwiązanie obarczone dużym ryzykiem błędu.

Z czego mają być wykonane?

To, z jakiego materiału ma być wykonana obrączka, również spędza sen z powiek przyszłym małżonkom. Sprawy nie ułatwia fakt, że w sklepach jubilerskich natrafiamy na tak bogaty wybór modeli. Jednak najczęściej wybór pada na białe lub żółte złoto. Decydując się na takie rozwiązanie, warto zwrócić uwagę na ilość karatów, jaka występuje w stopie obrączki. Im większa jest ich ilość, tym większą wartością charakteryzuje się biżuteria. Alternatywą dla złota jest również srebro, tytan lub platyna.

Redakcja weselnystolik.pl