Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda

Jak prasować i przechowywać bluzki damskie?

Data publikacji 23 czerwca 2020

Jak prasować bluzki damskie, żeby ich nie zniszczyć i żeby później można było szybko wyjąć je z szafy i od razu na siebie włożyć? Technika prasowania i przechowywania powinna być przemyślana, żeby zapobiec niepotrzebnej stracie czasu.

Czytaj oznaczenia

Oznaczenie na metce powie Ci, w jakiej temperaturze możesz prasować konkretną bluzkę. Staraj się na początku wybrać najniższą możliwą temperaturę, a jeśli materiał dobrze na nią reaguje, możesz nieco zwiększyć temperaturę żelazka. Pamiętaj, że tkaniny syntetyczne są czasami bardzo wrażliwe na wysoką temperaturę i bluzka z poliestru czy wiskozy może się dosłownie stopić, jeśli potraktujesz ją bardzo gorącym żelazkiem. To wszystko zależy od materiału. Kiedy już bluzkę wyprasujesz, najlepiej przechowywać ją na wieszaku, bo wtedy masz do niej łatwy dostęp i widzisz każdą rzecz, co znacznie ułatwia odnalezienie tej konkretnej. Niestety nie każda z nas ma w szafie wystarczająco dużo miejsca, by powiesić każdą bluzkę na osobnym wieszaku i czasami trzeba część rzeczy po prostu złożyć.

Sposób składania koszulek

Jeśli Ty również masz zamiar składać bluzki damskie bądź koszulki, to pamiętaj, że sposób złożenia będzie wpływał później na tempo prasowania konkretnych rzeczy. Jeśli złożysz bluzkę niedbale, to może się mocno zgnieść i będzie trzeba poświęcić sporo czasu na to, by ją wyprasować. Niektórzy radzą zwijać bluzki w ruloniki, tak jak skarpetki, bo wtedy materiał się nie gniecie, a poszczególne rzeczy można łatwo ułożyć w szafce czy szufladzie w taki sposób, by bez problemu odnaleźć to, czego w danym momencie potrzebujemy.

Zobacz więcej na ravel.com.pl

Redakcja weselnystolik.pl

Jesteśmy Twoim przewodnikiem po świecie przygotowań do wymarzonego wesela! Odkryj przydatne porady dotyczące planowania, dekoracji i organizacji, aby stworzyć niezapomnianą uroczystość, która odzwierciedli Waszą miłość i osobowość.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?