Strona główna
Dekoracje
Tutaj jesteś
Dekoracje

Jak udekorować auto ślubne?

Data publikacji 1 lutego 2020


W perfekcyjnej uroczystości ślubnej wszystko powinno być perfekcyjne – nawet samochód. Każdy szczegół ma wpływ na to, w jaki sposób impreza zostanie odebrana przez gości, dlatego nawet o te najmniejsze detale należy zadbać i dokładnie je przemyśleć, by uzyskać spójny efekt. A mówiąc o samochodzie, chodzi tak naprawdę o dekorację auta ślubnego. To właśnie tym pojazdem para młoda dotrze pod bramę kościoła lub drzwi urzędu, dlatego musi prezentować się on elegancko i stylowo, aby odegrał reprezentatywną funkcję.

Dekoracje się zmieniają

Typowa dekoracja auta ślubnego dziś wygląda zupełnie inaczej niż kilkanaście bądź kilkadziesiąt lat temu. Każdy, kto miał okazję przyjrzeć się zdjęciom ślubnym swoich rodziców, ciotek bądź wujków, na pewno dostrzegł, że jeszcze nie tak dawno samochody zawsze zdobione były kolorowymi lalkami wykonywanymi z plastiku. Przedstawiały one samą parę młodą. Przyklejane były bezpośrednio do maski auta, przeważnie na samym jej środku. Takim plastikowym lalkom często towarzyszyły też dodatkowe dekoracje lub sztuczne kwiaty, ale to właśnie kukły imitujące nowożeńców były w tym wszystkim najważniejsze i to one przykuwały największą uwagę. Później zastępowano je maskotkami, dziś natomiast nikt już o nich nie pamięta. Widok samochodu przystrojonego plastikowymi lalkami mógłby zaszokować obecnie nawet ludzi starszej daty. Tego typu dekoracje kojarzymy dziś z kiczem i czymś tandetnym. Lepiej więc do nich nie powracać – dobrze się stało, że wyszły one z mody.

Uniwersalne dekoracje

Całe szczęście możliwości jest dużo więcej, a dekoracje nie muszą być ani kiczowate, ani tandetne. Uniwersalnym, ale jakże wspaniałym wyborem będą oczywiście kwiaty. To klasyczne rozwiązanie, które od lat tak samo dobrze się sprawdza, bo nie ma chyba piękniejszej rzeczy na świecie od uroczego bukieciku świeżych kwiatów. Żywe rośliny zawsze odnajdą się w każdej stylistyce. Niezależnie od tego, na jaki typ auta zdecyduje się para młoda, kwiaty cudownie je ożywią i dodadzą mu niewątpliwego uroku. Pozostaje tylko zadecydować o tym, czy kwiaty mają być żywe, czy może jednak sztuczne. Które z nich lepiej sprawdzą się jako dekoracja auta ślubnego? W pierwszym odruchu każdy stwierdziłby, że te żywe. W końcu nic nie może się z nimi równać, bo na ich tle sztuczne roślinki wypadają blado. Niestety żywe kwiaty są jednak bardziej problematyczne i przede wszystkim wymagające. Jeżeli więc zostaną umieszczone na masce z samego rana i będą tam wyczekiwać na parę młodą przez kilkanaście godzin, istnieje spore ryzyko, że po prostu zwiędną albo stracą swój pierwotny wygląd. A sztuczne wiązanki też mogą być piękne. Niektórych z nich niemalże nie da się odróżnić od tych stworzonych z naturalnych kwiatów.

Pomysłów na dekoracje auta ślubnego jest wiele i każda para młoda na pewno dodałaby do nich jeszcze coś od siebie, ale znacznie większy problem jest z tym, by te pomysły zrealizować. Z tego powodu warto pomyśleć o wynajęciu firmy zajmującej się dekorowaniem samochodów ślubnych. Usługi nie są drogie, a pozwalają na sporą oszczędność czasu.

Redakcja weselnystolik.pl

Jesteśmy Twoim przewodnikiem po świecie przygotowań do wymarzonego wesela! Odkryj przydatne porady dotyczące planowania, dekoracji i organizacji, aby stworzyć niezapomnianą uroczystość, która odzwierciedli Waszą miłość i osobowość.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?