Strona główna
Dekoracje
Tutaj jesteś
Dekoracje

Jak nadać charakter weselu

Data publikacji 30 marca 2020


Organizacja ślub i wesela to dla przyszłych małżonków niemałe wyzwanie. Dogranie terminu ślubu w kościele, organizacja oprawy muzycznej, wybór czytań, dobór świadków, wybór pieśni, zatrudnienie muzyków, kupno obrączek, zatrudnienie szofera – a to dopiero początek. Gdy przyjdzie zorganizować wesele na kilkadziesiąt czy kilkaset osób, zrozumie się jak ogromnych przygotowań to wymaga.

Większy wybór

Dzisiejsze wesela nie są już takie same jak kiedyś. Mamy o wiele większe pole do popisu, przez co wesela są bardzo różnorodne. Można zorganizować je w stylu klasycznym, glamour, rustykalnym czy boho. Mogą być organizowane w sali hotelowej lub w ogrodzie. Wybór i połączeń jest bardzo dużo. Jednak co czyni wesele wyjątkowym to detale. Dlatego bardzo istotne podczas organizacji wesela są akcesoria weselne. To nie tylko dekoracje sali weselnej, ale wszystkie akcesoria używane począwszy od przygotowań do oczepin.
Jeśli chodzi o przygotowania, para młoda wybiera takie akcesoria weselne, które ładnie będą prezentować się na zdjęciach, bo niekoniecznie goście będą mogli je zobaczyć. Chodzi tu głównie o bardzo modnie obecne wieszaki: na suknię ślubną z napisem Panna Młoda i na garnitur z napisem Pan Młody, Mogą to być wieszaki drewniane, plastykowe, z różnymi dodatkami w zależności od wybranego stylu.

Akcesoria na wesele

Podczas samego ślubu Państwo Młodzi pragną mieć spersonalizowane pudełeczko na obrączki, które również jest zawsze fotografowanym obiektem. Po ceremonii tradycją stało się składanie życzeń Młodej Parze. Nie obejdzie się to bez pudełeczka na koperty. Jest ono bardzo przydatne, aby zebrać wszelkie koperty z życzeniami w jedno miejsce i uniknąć ich zagubienia. Na pudełeczku można zamieścić dowolne teksty i grafiki, np. imiona Młodych wraz z datą ślubu. Takie pudełeczko to doskonała pamiątka na przyszłość.
Jeśli chodzi o salę weselną, akcesoria weselne również tam świetnie się odnajdą. Ostatnio prawdziwy boom przeżywa napis LOVE lub MIŁOŚĆ. Duże podświetlane literki stanowią idealne tło do zdjęć i nadają romantycznego klimatu. Na stole koniecznie zamieścić trzeba spersonalizowane winietki w wybranym weselnym stylu, menu i plan imprezy. Przy wejściu na salę powinna stać też tablica z planem stołów, która pomoże gościom odnaleźć sprawie swoje miejsce.
Ciekawą rozrywką może być księga gości, która po wesele stanowić będzie wspaniałą pamiątkę dla nowożeńców. Modne są też ankiety weselne, w których goście mogą odpowiedzieć na przygotowane wcześniej pytania. Kolejną rozrywką dla gości mogą być akcesoria do zdjęć, które zachęcą do wspólnego pozowania i będą okazją do śmiechu.

Wszystkie te akcesoria weselne są okazją do nadania weselu wyjątkowego charakteru, ponieważ mogą być one zaprojektowane w jednym stylu i niejako są w stanie narzucić atmosferę zabawy. Państwo młodzi mają okazję też do wyrażenia siebie. Do tej listy dodać można przypinki weselne, pudełka dla gości, gadżety jako podziękowania dla rodziców i gości. Akcesoria weselne to bardzo szeroki temat i jest ograniczony jedynie przez wyobraźnię.

Redakcja weselnystolik.pl

Jesteśmy Twoim przewodnikiem po świecie przygotowań do wymarzonego wesela! Odkryj przydatne porady dotyczące planowania, dekoracji i organizacji, aby stworzyć niezapomnianą uroczystość, która odzwierciedli Waszą miłość i osobowość.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?