Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda

Rola demakijażu w pielęgnacji cery

Data publikacji 9 grudnia 2020

W ciągu dnia nasza skóra poci się i wydziela sebum. Dodatkowo wiele kobiet przez wiele godzin nosi makijaż. Wieczorny rytuał oczyszczania cery powinien być zatem najważniejszym punktem naszej pielęgnacji. Powinien on składać się z dwóch kroków.

Rola demakijażu w pielęgnacji

Pierwszym krokiem w dwuetapowym oczyszczaniu twarzy jest demakijaż. Nie należy go traktować na równi z właściwym oczyszczaniem skóry. Demakijaż ma za zadanie usunąć warstwę kosmetyków kolorowych. Nie jest on w stanie dogłębnie oczyścić porów. Resztki kosmetyków, które zalegają w porach, przyczyniają się do problemów skórnych, takich jak zaskórniki, rozszerzone pory, a nawet stany zapalne. Popularną metodą jest demakijaż olejami, a następnie mycie twarzy kosmetykiem na bazie wody – pianką bądź żelem.

Kosmetyki do pielęgnacji

Kluczową rolą jest też wybór, jeśli chodzi o kosmetyki do pielęgnacji twarzy. Dobrze dobrane preparaty do oczyszczania przyczynią się do lepszego wchłaniania substancji aktywnych z toników, esencji i kremów. Oczyszczanie twarzy ważne jest także rano. W trakcie nocy nasza skóra także produkuje sebum i gromadzi zanieczyszczenia z pościeli. W tym przypadku myjemy twarz raz, pomijając krok demakijażu. Jeśli nasza cera sprawia nam problemy, a zaniedbujemy poranne oczyszczanie, warto zadbać o oczyszczanie skóry dwa razy dziennie.

www.amber-mania.pl

Redakcja weselnystolik.pl

Jesteśmy Twoim przewodnikiem po świecie przygotowań do wymarzonego wesela! Odkryj przydatne porady dotyczące planowania, dekoracji i organizacji, aby stworzyć niezapomnianą uroczystość, która odzwierciedli Waszą miłość i osobowość.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?