Strona główna
Ślub
Tutaj jesteś
Ślub

Jak dobrać suknię ślubną do sylwetki?

Data publikacji 22 marca 2020


Kobiety na co dzień lubią wyglądać atrakcyjnie, dlatego gdy rozpoczynają przygotowania do ślubu, dokładają wszelkich starań, by ich prezencja była wprost idealna. Stan perfekcji na pewno jest trudny do osiągnięcia, ale można się do niego zbliżyć, jeżeli tylko w pierwszej kolejności wybierze się właściwą suknię. To w końcu ona ma grać pierwsze skrzypce w całej stylizacji panny młodej i to ona ma wyróżniać się na tle strojów gości. A jak dobrać suknię ślubną do typu sylwetki? Oto kilka rad, dzięki którym każda kobieta odnajdzie idealny dla siebie model.

Gruszka

Na pierwszy ogień idzie figura w typie gruszki. Charakteryzuje ją mała góra i większy dół, czyli wąskie i wiotkie ramiona kontrastujące z mocnymi udami i krągłymi biodrami. W przypadku gruszki najważniejsze staje się wyrównanie proporcji. Aby nieco przykryć większe partie ciała, można zdecydować się na klasyczną suknię w kształcie litery A, która rozszerza się od pasa w dół i dzięki temu maskuje mocne uda i szersze biodra, a przy okazji pięknie podkreśla talię.

Jabłko

Drugi typ figury to jabłko. Pani jabłko ma przeważnie bardzo szczupłe notki i dość wiotkie ramiona, ale za to środkowa część jej ciała (czyli przede wszystkim brzuszek) jest już obfita. Należałoby zatem skutecznie ją pod czymś ukryć. Klasyczne sukienki w kształcie literki A raczej tutaj nie pomogą, bo mogą wręcz podkreślić większy brzuszek. Lepszym wyborem okaże się kreacja o prostym fasonie. Najlepiej postawić na tę wykonaną z lekkiego i miękkiego materiału, który nie będzie opinać się na skórze.

Odwrócony trójkąt

Teraz czas na propozycje dla „odwróconego trójkąta”, czyli kobiet, które są takim przeciwieństwem gruszki, ponieważ mają szerokie barki, a za to bardzo wąskie biodra, które znajdują się wręcz na jednej linii z udami. Ten typ figury wymaga zastosowania czegoś delikatnego na górze i mocniejszego u dołu. Gorset sukienki powinien być prosty i jednolity, z kolei ze spódnicą można nieco bardziej poszaleć. Jeżeli dół sukienki zostanie wyposażony w liczne falbany i bufki, odwróci on uwagę od nieproporcjonalnej góry ciała.

Drobna figura

A jak dobrać suknię ślubną do figury, która jest po prostu drobna – cechuje ją niski wzrost i równie niska waga? Teoretycznie szczupłym pannom młodym powinno pasować wszystko, ale niestety nie jest tak w tym przypadku. Zbyt obfite i bogato zdobione kreacje na filigranowej sylwetce będą wyglądać karykaturalnie i przesadnie ją przytłoczą. Lepiej więc postawić na coś swobodnego, lekkiego i prostego. Minimalizm jest zresztą teraz w modzie i bardzo często występuje w trendach ślubnych.

Klepsydra

Tak naprawdę jedynym typem sylwetki, przy którym można sobie pozwolić na wszystko, jest klepsydra. Uznaje się ją za figurę idealną. Zachowuje ona perfekcyjne proporcje, ponieważ ma wąską talię, duży biust, szersze biodra i smukłe nogi. Klepsydry wyeksponują swoje ciała sukienkami o kształcie rybki, które zwężają się w talii i rozszerzają mniej więcej w połowie łydki. Kreacje tego rodzaju są zarazem eleganckie, jak i nieco hollywoodzkie. Każda kobieta poczuje się w nich jak prawdziwa gwiazda.

Redakcja weselnystolik.pl

Jesteśmy Twoim przewodnikiem po świecie przygotowań do wymarzonego wesela! Odkryj przydatne porady dotyczące planowania, dekoracji i organizacji, aby stworzyć niezapomnianą uroczystość, która odzwierciedli Waszą miłość i osobowość.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

zaproszenia ślubne