Bieżniki na stół – jakie wybrać?

Warto mieć świadomość, że zarówno stół, jak i ława zaliczane są do bardzo widocznych elementów jeżeli chodzi o aranżację poszczególnych pomieszczeń. Wspomniane meble są nie tylko i wyłącznie funkcjonalne, ale również stanowią bardzo istotny punkt przyciągający wzrok. Należy zaznaczyć, że dobranie właściwego mebla do potrzeb domowników jest tak samo istotne, jak jego późniejsza aranżacja.

Bieżniki na stół

Należy zdawać sobie sprawę, że bardzo popularnymi dekoracyjnymi elementami są bieżniki na wspomniane wcześniej ławę i stół. Trzeba zaznaczyć również, że oprócz obrusów są bardzo eleganckimi detalami jeżeli chodzi o aranżację omawianego fragmentu salonu, kuchni czy jadalni. Ponadto bardzo szeroki wybór materiałów, rodzajów czy kształtów powoduje, że nowoczesne bieżniki na ławę i stół są nie tylko uzupełnieniem, ale również świetną alternatywą dla obrusów.

Produkt może być zarówno nakładany na obrus, jak i wykorzystywany samodzielnie w celu przystrojenia praktycznie dowolnego blatu. Pierwszą wersję w zdecydowanej większości przypadków stosuje się do podkreślenia charakteru danej uroczystości, na której gromadzą się liczni goście.

Z kolei w drugim wspomnianym przypadku bieżnik jest pewnego rodzaju codziennym dekorem, którego zadaniem jest podkreślenie urody mebla. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się bieżnik na stół weselny. Należy zdawać sobie sprawę, że bardzo istotne znaczenie będzie miało właściwe dobranie bieżnika na stół.

Czym dokładnie jest bieżnik na stół?

Trzeba zdawać sobie sprawę, że bieżnik jest bardzo popularną nazwą nakładki dekoracyjnej na blat ławy albo stołu, która nie będzie jednak zakrywała całej jego powierzchni. W zdecydowanej większości przypadków jest przekładana przez środek blatu wzdłuż dłuższego boku. Koniecznie należy również wspomnieć, że bardzo ciekawe efekty mogą dać także zdecydowanie bardziej kreatywne rozwiązania. Cechą charakterystyczną omawianego produktu są proporcje wymiarów.

Ponadto tradycyjne bieżniki szyje się przeważnie w proporcji 2:1, ich długość jest zatem dwa razy większa w porównaniu do szerokości. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się wielkości 120×60 cm oraz 100×50 cm. W znacznej większości przypadków układane są one w taki sposób, by wolne końce mogły zwisać zarówno po jednej, jak i drugiej stronie po około 25 cm. Oczywiście w przypadku mniejszych stołów rekomendowane jest wykorzystanie krótszych bieżników.

Można zaobserwować, że obecne bieżniki na stoły są zdecydowanie dłuższe oraz węższe. Najbardziej popularny wymiar to 160×40 cm. Należy także mieć świadomość, że bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się także wersja, w której kładzione są dwa krótsze bieżniki w poprzek danego stołu.

Należy tym samym zaznaczyć, że jest to związane z faktem, że nie tylko stoły, ale również ławy są pewnego rodzaju elementami dekoracyjnymi. Nie ma zatem konieczności ich mocnego przykrywania. W takiej sytuacji bieżnik będzie atrakcyjnym detalem, którego zadaniem będzie podkreślenie wszystkich walorów danego mebla.

Redakcja weselnystolik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *