Strona główna
Ślub
Tutaj jesteś
Ślub

Jak przygotować się na ślub jako gość?

Data publikacji 14 marca 2020


Niejeden z nas drży otrzymując od młodej pary zaproszenie na ślub i przyjęcie weselne. Nic dziwnego, bo chociaż ogólnie jest to przyjemna uroczystość, to ilość rzeczy, które należy w związku z nią zrobić i jeszcze kilka tych, których robić nie powinniśmy, może przyprawić nas o lekki dreszczyk niepokoju. Poniżej prezentujemy kilka dobrych porad dla wszystkich tych, którzy chcą uniknąć niepotrzebnych stresów i bieganiny tuż przed samym przyjęciem.

Dni wolne od pracy

Po pierwsze, zaraz po przyjęciu zaproszenia na wesele, powinniśmy zarezerwować sobie odpowiednią ilość dni wolnych od pracy, tak aby na spokojnie i bez pośpiechu przybyć na uroczystość i ją opuścić. Z doświadczenia wiemy, że czasami dobrze wziąć sobie dodatkowy dzień urlopu, aby dobrze odpocząć po weselnych szaleństwach. Natomiast jeśli posiadamy niepełnoletnie potomstwo, które z jakichś względów nie będzie będzie brało udziału w uroczystościach, powinniśmy zawczasu pomyśleć o opiece dla nich. A jeśli impreza odbywa się w dużej odległości od naszego miejsca zamieszkania, a państwo młodzi nie zaproponowali żadnej opcji noclegu, nie czekajmy na ostatnią chwilę i od razu dokonajmy rezerwacji w hotelu lub motelu.

Elegancki wygląd

Drugą sprawą, szczególnie ważną dla pań, jest kwestia wyglądu na przyjęciu. Zasada jest taka: ważne aby wyglądać czysto, schludnie i czuć się swobodnie. Pamiętajmy tylko o tym, że kobiety nie powinny wybierać kreacji w kolorze bieli, która zarezerwowana jest dla panny młodej oraz czerni, kojarzonej z żałobą. Jeśli chcemy przed tym ważnym dniem udać się do renomowanej kosmetyczki lub fryzjera, warto zaklepać sobie termin wcześniej, żeby nie okazało się, że zostaniemy skazani na swoje własne umiejętności z dziedziny wizażu. Często, szczególnie przed ślubami bliskich nam osób, podejmujemy różnorakie diety odchudzające i upiększające zabiegi kosmetyczne- z tym też nie warto czekać na ostatni moment.
Następną kwestią, często spędzającą gościom weselnym sen z powiek, jest sprawa prezentu. Często młoda para podaje do oficjalnej wiadomości prośbę o upominki w formie gotówki czy o zamianę kwiatów na alkohol. Jeśli jednak nie mamy takiej informacji, sprawa prezentu pozostaje nadal otwarta. Wartość podarku może być uzależniona od naszego stopnia pokrewieństwa i zażyłości, ilości osób z naszego gospodarstwa domowego uczestniczących w przyjęciu i od tego czy jest to zabawa jedno czy dwudniowa, ale przede wszystkim od naszych chęci i możliwości finansowych. Gotówka jest uniwersalnym i przeważnie trafionym prezentem, ale jeśli wiemy że młodzi czegoś potrzebują możemy pokusić się o zakup prezentu w formie niegotówkowej.

Zakup lub wykonanie karty z życzeniami również jest ważnym elementem przygotowań. Dobór wzoru i życzeń, jest często odbiciem naszego zaangażowania i sympatii do młodego małżeństwa. Wybierzmy też odpowiednie winszowania, w zależności od naszych kontaktów i stopnia zażyłości mogą to być śmieszne lub eleganckie życzenia ślubne, które płyną prosto z naszego serca.
Warto dobrze przygotować się do udziału w ślubie bliskich nam osób, ponieważ wspomnienia z tego wydarzenia, a także zdjęcia i filmy pozostaną z nimi na długie lata!

Redakcja weselnystolik.pl

Jesteśmy Twoim przewodnikiem po świecie przygotowań do wymarzonego wesela! Odkryj przydatne porady dotyczące planowania, dekoracji i organizacji, aby stworzyć niezapomnianą uroczystość, która odzwierciedli Waszą miłość i osobowość.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

zaproszenia ślubne