Jak znaleźć wymarzone zaproszenia ślubne na nasz najważniejszy dzień w życiu?

Jak się okazuje, mnogość zaproszeń ślubnych proponowanych przez różne firmy jest naprawdę imponująca. Jednak wybór ostatecznego wzoru zaproszenia ślubnego zależy tak naprawdę od tego, co nam się podoba i jaki rodzaj wesela planujemy. Przede wszystkim warto skupić się na tym, jaki charakter ma mieć nasz ślub oraz wesele. Czy chcemy organizować wesele plenerowe razem ze ślubem, czy nasz ślub ma być ceremonią cywilną czy ceremonią religijną? Dodatkowo warto też zastanowić się nad tym, jaką liczbę gości chcemy zaprosić. To wszystko składa się na koszty zaproszenia. Dlaczego? Zaraz wam o tym opowiemy.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Dlaczego zaproszenia ślubne tyle kosztują?
  • Jak znaleźć najładniejsze zaproszenia ślubne?
  • Czy warto zrobić zaproszenia weselne samodzielnie?

Personalizowane zaproszenia ślubne – dlaczego to takie drogie?

To istotne pytanie, szczególnie w dzisiejszych, trudnych czasach. Zaproszenia ślubne mogą nas od kosztować od kilku nawet do kilkudziesięciu złotych za sztukę. Dlaczego ceny są tak zróżnicowane? Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj papieru zostanie wybrany do wydrukowania zaproszenia, z ilu elementów składa się zaproszenie (to znaczy czy jest do niego dołączona wstążka, koperta oraz inne dodatkowe elementy). Ważne jest także to, co chcemy wydrukować wewnątrz zaproszenia – im więcej tekstu tym zaproszenia są droższe. Oczywiście oferty poszczególnych firm zajmujących się produkcją zaproszeń ślubnych są zróżnicowane i mogą się od siebie nieco różnić, jednak szybko zauważymy, że jeśli chcemy wydrukować zaproszenia spersonalizowane, osobne dla wszystkich gości, będą one droższe niż identyczne dla każdego gościa. Dodatkowo ważna jest też koperta – jej wielkość oraz jakość wykonania. Format zaproszenia ślubnego także ma pewne znaczenie. Inną cenę zapłacimy za proste zaproszenie ślubne w kształcie prostokąta czy kwadratu, a inne za zaproszenie ślubne, które będzie dodatkowo zdobione i na przykład zwijane w rulon. Przykładem takiego ciekawego zaproszenia może być na przykład zaproszenie wykonane w stylu starodawnego pergaminu. Inną cenę będą miały także zaproszenia, których podstawowym elementem będzie zdjęcie przyszłej Młodej Pary, a inne zaproszenia drukowane po prostu na gładkim papierze. Wybór zaproszeń ślubnych jest naprawdę imponujący (warto sprawdzić np. na amelia-wedding.pl), dlatego tak ważne jest dobranie ich do charakteru i stylu ceremonii. Pamiętajmy, że można powiedzieć: „zaproszenia – ślubna wisienka na torcie”, czyli chociaż niewielki, to jest to jeden z najistotniejszych detali w planowaniu ślubu.

Zaproszenie ślubne – czy warto zamówić gotowe, czy wykonać je samodzielnie?

To pytanie zależy od tego, czy mamy zdolności plastyczne i czas na wykonanie naszego zaproszenia ślubnego. Z jednej strony możemy wykonać ręcznie wymarzone zaproszenia ślubne ozdabiając każde indywidualnie i wtedy każdy z nich będzie po prostu inne. Drugą możliwością jest skorzystanie z darmowego programu graficznego i samodzielne zaprojektowanie zaproszenia na ślub. Jednak wiąże się to z tym, że musimy mieć bardzo dużo czasu na wykonanie kilku lub nawet kilkudziesięciu zaproszeń ślubnych, dlatego większość par młodych decyduje się na zamówienie gotowych zaproszeń ślubnych.

Warto zamówić zaproszenia ślubne wcześniej, aby mieć pewność, że zaproszenia na ślub wyglądają tak, jak sobie tego wymarzyliśmy. Idealnym sposobem do sprawdzenia oferty firmy produkującej zaproszenia ślubne jest zamówienie tak zwanej próbki zaproszeń. Dzięki temu możemy zamówić kilka różnych zaproszeń wykonanych na różnym rodzaju papieru i w różny sposób zadrukowany, to znaczy z wykorzystaniem innej czcionki. Dzięki temu oglądając takie próbki przekonamy się, czy zaproszenia spełniają nasze oczekiwania. Po takim próbnym zamówieniu możemy już dokonać zamówienia końcowego, wybierając konkretny model zaproszenia, dopasowując tekst jaki będzie wydrukowany w zaproszeniu, a także spersonalizować listę gości. Jeśli jednak nie mamy gotowej listy gości i wiemy, że będzie się ona jeszcze zmieniać, a chcemy już część zaproszeń ślubnych rozdać naszym przyszłym gościom, to dobrze jest wybrać zaproszenia z możliwością ręcznego wpisania imienia i nazwiska gościa. To pozwoli nam być bardziej elastycznym. Warto pamiętać, że realizacja zaproszeń ślubnych może mieć różny czas trwania. Może to być tydzień, a może nawet miesiąc. Wszystko zależy od tego, z jakich komponentów wykonywane są zaproszenia oraz jaką ilość zaproszeń zamówimy.

Warto zamawiać tanie zaproszenia ślubne w Internecie, ponieważ coraz więcej firm produkujących wyjątkowe zaproszenia ślubne to tam skupia swoje działania marketingowe. Dzięki temu będziemy mieli łatwy i szybki dostęp do oferty, a także szybko zrealizujemy nasze zamówienie. Dodatkowo przed zakupem konkretnych zaproszeń ślubnych możemy także zaobserwować w mediach społecznościowych firmy zajmujące się produkcją tego typ

Redakcja weselnystolik.pl