Strona główna
Wesele
Tutaj jesteś
Wesele

Jak zorganizować wieczór kawalerski w Warszawie?

Data publikacji 26 października 2020

Wieczór kawalerski to moment symbolicznego pożegnania z wolnością, ostatni moment na bezkarne szaleństwo. Warto spędzić go w gronie przyjaciół, w najlepszym męskim towarzystwie, bawiąc się do białego rana. Zastanawiasz się, w jaki sposób zorganizować wieczór kawalerski w Warszawie, by był naprawdę niezapomniany? Podpowiadamy!

Kto organizuje wieczór kawalerski?

W Polsce przyjęło się, że wieczór kawalerski jest organizowany przez Pana Młodego lub świadka na około 1-2 tygodni przed ślubem, często przy uczestnictwie i wsparciu zaproszonych kolegów. Jeżeli żenisz się i wolisz przekazać to zadanie świadkowi, pamiętaj, że warto upewnić się, że nie narzuci on swojej wizji zabawy. Jeśli chodzi o koszty, to zwykle Pan Młody powinien wyjść z inicjatywą ich pokrycia. Przyjęte jest jednak, że świadek i zaproszeni goście w jakiś sposób partycypują w wydatkach – na przykład organizując zrzutkę i opłacając jakąś specjalną atrakcję. Aby uniknąć nieporozumień, warto omówić tę kwestię wcześniej – proszenie o zwrot pieniędzy później może być dość niezręczne.

Zorganizuj wieczór kawalerski Twoich marzeń

Planując wieczór kawalerski pamiętajmy przede wszystkim, że nie chodzi o to, by wydarzenie wpisywało się w jakikolwiek schemat – znacznie ważniejsze jest, by pasowało do charakteru, osobowości, marzeń i oczekiwań przyszłego Pana Młodego. Standardowe rozwiązanie to rundka po barach i pubach – w Warszawie nie brakuje podobnych miejsc. Oczywiście, zawsze można po prostu zorganizować domówkę u Pana Młodego lub świadka. W takim przypadku sami będziecie musieli zatroszczyć się o alkohol i przekąski. Wieczór kawalerski to czas, gdy nie trzeba liczyć procentów, ale dobrze zadbać o różnorodność, tak aby goście, którzy nie piją mocnych alkoholi mogli sięgnąć po piwo czy napoje bezalkoholowe. Nie warto także rezygnować z jedzenia – sprawdzą się na przykład skrzydełka, burgery czy tortille.

Wieczór kawalerski nie musi ograniczać się jednak do typowego imprezowania. Może być pretekstem, by spróbować czegoś, o czym od dawna marzyłeś, pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i poczuć adrenalinę – co powiesz na skok ze spadochronem, paintball czy quady?

Wieczór kawalerski w klubie nocnym w Warszawie – co warto wiedzieć?

Wieczór kawalerski może być również okazją, by odwiedzić klub nocny, co jest bardzo popularną opcją w ostatnich latach. To dobry pomysł, pod warunkiem, że wybierzecie odpowiednie miejsce – cieszące się dobrą renomą, sprawdzone i bezpieczne, gdzie wiecie, na co możecie sobie pozwolić i ile będzie was to kosztowało. Wchodzenie do pierwszego lepszego klubu ze striptizem, zwłaszcza gdy jesteście już „pod wpływem”  po kilku godzinach imprezowania, może skończyć się poważnymi problemami. Z tego powodu jeśli wcześniej nie bywaliście w podobnych lokalach, poświęćcie odrobinę czasu by poznać opinie na temat poszczególnych miejsc, poczytajcie o tym, jakie są ceny i jakie panują w nich zasady. 

W Warszawie funkcjonuje kilka klubów nocnych  premium na europejskim poziomie, gdzie można dobrze się bawić bez obaw o bezpieczeństwo. Niektóre z nich, jak na przykład Hustler Gentleman’s Club na Nowym Świecie oferują organizację wieczorów kawalerskich – hustlerclub.pl/wieczory-kawalerskie. Specjalne pakiety obejmują szaloną zabawę w amerykańskim stylu: występy tancerek, szeroki wybór alkoholi, rezerwację prywatnej loży, a nawet transport do klubu i z powrotem. Prywatne show może odbywać się wedle ustalonego wcześniej scenariusza, dlatego też nie trzeba obawiać przekroczenia pewnych granic.

Redakcja weselnystolik.pl

Jesteśmy Twoim przewodnikiem po świecie przygotowań do wymarzonego wesela! Odkryj przydatne porady dotyczące planowania, dekoracji i organizacji, aby stworzyć niezapomnianą uroczystość, która odzwierciedli Waszą miłość i osobowość.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak nauczyć się tańczyć przed weselem