Jak zorganizować wieczór kawalerski w Warszawie?

Wieczór kawalerski to moment symbolicznego pożegnania z wolnością, ostatni moment na bezkarne szaleństwo. Warto spędzić go w gronie przyjaciół, w najlepszym męskim towarzystwie, bawiąc się do białego rana. Zastanawiasz się, w jaki sposób zorganizować wieczór kawalerski w Warszawie, by był naprawdę niezapomniany? Podpowiadamy!

Kto organizuje wieczór kawalerski?

W Polsce przyjęło się, że wieczór kawalerski jest organizowany przez Pana Młodego lub świadka na około 1-2 tygodni przed ślubem, często przy uczestnictwie i wsparciu zaproszonych kolegów. Jeżeli żenisz się i wolisz przekazać to zadanie świadkowi, pamiętaj, że warto upewnić się, że nie narzuci on swojej wizji zabawy. Jeśli chodzi o koszty, to zwykle Pan Młody powinien wyjść z inicjatywą ich pokrycia. Przyjęte jest jednak, że świadek i zaproszeni goście w jakiś sposób partycypują w wydatkach – na przykład organizując zrzutkę i opłacając jakąś specjalną atrakcję. Aby uniknąć nieporozumień, warto omówić tę kwestię wcześniej – proszenie o zwrot pieniędzy później może być dość niezręczne.

Zorganizuj wieczór kawalerski Twoich marzeń

Planując wieczór kawalerski pamiętajmy przede wszystkim, że nie chodzi o to, by wydarzenie wpisywało się w jakikolwiek schemat – znacznie ważniejsze jest, by pasowało do charakteru, osobowości, marzeń i oczekiwań przyszłego Pana Młodego. Standardowe rozwiązanie to rundka po barach i pubach – w Warszawie nie brakuje podobnych miejsc. Oczywiście, zawsze można po prostu zorganizować domówkę u Pana Młodego lub świadka. W takim przypadku sami będziecie musieli zatroszczyć się o alkohol i przekąski. Wieczór kawalerski to czas, gdy nie trzeba liczyć procentów, ale dobrze zadbać o różnorodność, tak aby goście, którzy nie piją mocnych alkoholi mogli sięgnąć po piwo czy napoje bezalkoholowe. Nie warto także rezygnować z jedzenia – sprawdzą się na przykład skrzydełka, burgery czy tortille.

Wieczór kawalerski nie musi ograniczać się jednak do typowego imprezowania. Może być pretekstem, by spróbować czegoś, o czym od dawna marzyłeś, pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i poczuć adrenalinę – co powiesz na skok ze spadochronem, paintball czy quady?

Wieczór kawalerski w klubie nocnym w Warszawie – co warto wiedzieć?

Wieczór kawalerski może być również okazją, by odwiedzić klub nocny, co jest bardzo popularną opcją w ostatnich latach. To dobry pomysł, pod warunkiem, że wybierzecie odpowiednie miejsce – cieszące się dobrą renomą, sprawdzone i bezpieczne, gdzie wiecie, na co możecie sobie pozwolić i ile będzie was to kosztowało. Wchodzenie do pierwszego lepszego klubu ze striptizem, zwłaszcza gdy jesteście już „pod wpływem”  po kilku godzinach imprezowania, może skończyć się poważnymi problemami. Z tego powodu jeśli wcześniej nie bywaliście w podobnych lokalach, poświęćcie odrobinę czasu by poznać opinie na temat poszczególnych miejsc, poczytajcie o tym, jakie są ceny i jakie panują w nich zasady. 

W Warszawie funkcjonuje kilka klubów nocnych  premium na europejskim poziomie, gdzie można dobrze się bawić bez obaw o bezpieczeństwo. Niektóre z nich, jak na przykład Hustler Gentleman’s Club na Nowym Świecie oferują organizację wieczorów kawalerskich – hustlerclub.pl/wieczory-kawalerskie. Specjalne pakiety obejmują szaloną zabawę w amerykańskim stylu: występy tancerek, szeroki wybór alkoholi, rezerwację prywatnej loży, a nawet transport do klubu i z powrotem. Prywatne show może odbywać się wedle ustalonego wcześniej scenariusza, dlatego też nie trzeba obawiać przekroczenia pewnych granic.

Redakcja weselnystolik.pl