Jak zrobić księgę gości weselnych?

Jeżeli do dnia twojego ślubu i wesela zostało niewiele czasu, na pewno nie narzekasz na nudę, bo cały czas masz coś do roboty, dlatego w żadnym wypadku nie musisz wynajdywać sobie nowych zajęć. Mimo tego własnoręcznie stworzona księga gości weselnych może być warta poświęcenia na nią kilku godzin. Sam proces jej tworzenia sprawi ci zresztą czystą przyjemność. Poczujesz się jak za dawnych lat, gdy przygotowywałaś prace plastyczne w podstawówce i będziesz mogła dać upust swojej fantazji, kreując niepowtarzalne dzieło, jakiego nie dostałabyś w żadnym sklepie.

Chyba nie trzeba cię już więcej przekonywać?

Zamiast odpoczywać przed telewizorem, przygotuj sobie niezbędne narzędzia do pracy i zacznij tworzyć. Wcześniej możesz jeszcze przejrzeć Internet w poszukiwaniu inspiracji. Przyjrzyj się gotowym księgom gości weselnych. Zobacz też te wykonane własnoręcznie i najciekawsze propozycje zapisuj sobie w oddzielnym folderze bądź od razu drukuj, aby potem mieć je pod ręką. Bazą dla twojej księgi gości będzie album. Teoretycznie nawet coś takiego mogłabyś wykonać samodzielnie, ale jest to akurat na tyle czasochłonne zadanie, że lepiej jednak sięgnąć po coś gotowego. Udaj się więc na małe zakupy do sklepu papierniczego. Przy okazji wybierania albumu będziesz mogła sięgnąć od razu po różnorodne narzędzia i dodatkowe elementy, które wykorzystasz w tworzeniu księgi. Przydadzą ci się arkusze z kolorowymi kartkami, różnorodne ozdobne tasiemki, taśmy klejące, zdobnicze narożniki do książek, cienkopisy, mazaki oraz nożyczki i kombinerki.

Podstawowe elementy

Wyposażona w te wszystkie narzędzia i akcesoria jesteś w pełni gotowa do przejścia do głównej pracy. Twoja księga gości weselnych może wyglądać tak, jak tylko to sobie wymarzysz, ale musisz zadbać jednak o to, aby nie zabrakło w niej pewnych podstawowych i niezbędnych elementów. Najważniejsza jest oczywiście okładka przednia. Ozdób ją kolorowym papierem, który możesz przyczepić dwustronną taśmą, by nie babrać się z klejem i nie dopuścić do rozlania go na album. Następnie przewiąż okładkę cienką tasiemką, którą na samym końcu możesz zawiązać w uroczą wstążeczkę. Jeśli zdecydujesz się na ten wariant, pamiętaj o podklejeniu końcówek wstążki, a potem przejdź od razu do tworzenia napisu. Księga gości musi być przecież zatytułowana. Każdy, kto na nią spojrzy, powinien od razu się domyślić, jakie jest jej przeznaczenie. Hasło „księga gości” możesz napisać odręcznie, ale wcześniej wypróbuj na brudnej kartce różne wielkości liter i rodzaje czcionek. A jeśli nie lubisz swojego charakteru pisma, stwórz wymarzony napis w programie komputerowym, wydrukuj go, a potem przerysuj. Zajmie ci to kilka minut!

W tym tekście omówione zostały wyłącznie podstawy, dlatego gdy już mniej więcej o nie zadbasz, przejdź płynnie do wykonywania różnorodnych zdobień. Tak naprawdę im więcej ich będzie, tym lepiej. Wesele jest naprawdę wyjątkowym dniem w życiu, który powinien być jak najbardziej kolorowy i radosny, dlatego nie żałuj sobie barw i dodatków, które upiększą twoją księgę.

Redakcja weselnystolik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *