Strona główna
Dekoracje
Tutaj jesteś
Dekoracje

Jakie dekoracje na stół weselny?

Data publikacji 15 lipca 2020

Atrakcyjna aranżacja stołów to jeden z ważnych elementów dekoracji całej sali weselnej. Do ich ubierania, prócz białych obrusów, wykorzystuje się również różnego rodzaju serwetki, wizytówki dla gości, wazony z kwiatami, świece ozdobne (które można spotkać m.in. w sklepie online https://www.slubna-alejka.com.pl/pl/c/Swiece-Ozdobne/74)czy zabawne zawieszki na butelki z trunkami. Stworzenie spójnej kompozycji nadaje stołom odświętny, dopasowany do sytuacji charakter. Które elementy aranżacji wydają się najistotniejsze i jakie ich wersje wybrać?

Obrusy i serwetki

Podstawą atrakcyjnej dekoracji stołu są oczywiście obrusy i dopasowane do nich kolorystycznie lub wprost przeciwnie, mocno kontrastujące z nimi serwetki. To właśnie te elementy stanowią bazę dla stworzenia udanej weselnej aranżacji. Świece ozdobne, wazony czy świeczniki są dla nich jedynie stylowym uzupełnieniem. W przypadku imprez weselnych najczęściej wybieranymi rodzajami obrusów są ich plamoodporne wersje. To idealny wybór, jeśli nie chcemy traktować obrusu jako jednorazowego gadżetu. Niestety podczas dłuższej biesiady obrus niemal zawsze zostanie zabrudzony sokiem, winem czy woskiem z przypadkowo przewróconej świecy ozdobnej. Dzięki odporności na zaplamienia nie powinniśmy mieć jednak trudności z jego późniejszym doczyszczeniem. Serwetki weselne również mogą mieć charakter ozdób tekstylnych, ale w sprzedaży znajdziemy także ich mniej trwałe wersje papierowe i flizelinowe.

Wazony, świeczniki i inne dekoracje

Uzupełnieniem podstawowej dekoracji stołu, na którą składają się wspomniane wcześniej obrusy i serwetki, są ozdobne świece umieszczone w szklanych lub ustawione na metalowych świecznikach, modne wazony na bukiety kwiatów, zabawne zawieszki na butelki z alkoholem, wizytówki dla gości, a także pomniejsze dekoracje papierowe i konfetti na stół. Wybór konkretnego rodzaju dekoracji zależy oczywiście od indywidualnych upodobań organizatora imprezy weselnej oraz stylu, w jakim chce udekorować salę. W sprzedaży znajdziemy różnorodne świece ozdobne, dedykowane im świeczniki, wazony i inne weselne ozdoby stołu. Występują one w niezliczonej ilości kształtów, kolorów i stylów wykonania, dzięki czemu znalezienie interesującego wzoru nie powinno stanowić dla nikogo większego problemu.

Jeśli zastanawiasz się, jak udekorować stół na przyjęcie weselne, w sieci znajdziesz wiele fotografii przedstawiających gotowe aranżacje. Takie zdjęcia mogą być dobrą inspiracją do stworzenia własnej, niepowtarzalnej aranżacji bazującej na dopasowanych do siebie obrusach, serwetkach, ozdobnych świeczkach, świecznikach czy wazonach i umieszczonych w nich bukietach kwiatów.

Redakcja weselnystolik.pl

Jesteśmy Twoim przewodnikiem po świecie przygotowań do wymarzonego wesela! Odkryj przydatne porady dotyczące planowania, dekoracji i organizacji, aby stworzyć niezapomnianą uroczystość, która odzwierciedli Waszą miłość i osobowość.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?