Strona główna
Ślub
Tutaj jesteś
Ślub ławki kościelne

Ławki kościelne – jak zaaranżować kościół na ślub?

Data publikacji 11 stycznia 2021

Podczas planowania ślubu i wesela skupiamy się przede wszystkim na wystroju samej sali. Zwykle pomijamy kościół i zostawiamy wszystko w rękach zakonnic, które zajmują się dekoracjami z kwiatów. Jednak jeśli przykładamy dużą wagę do sakramentu małżeństwa, to warto pomyśleć o czymś więcej niż samych bukietach. Wystrój kościoła może być naprawdę odmieniony dzięki pięknej aranżacji. Wykorzystuje się do tego nie tylko kwiaty i ozdoby, ale także ławki kościelne. Niewiele osób wie ile rodzajów różnych krzeseł i ław można znaleźć!

 Czy wiesz skąd wzięły się ławki w kościele? 

Zacznijmy od ciekawej historii samego wprowadzenia siedzeń w kościołach. Krzesła czy ławki kościelne nie były dostępne od zawsze. Jeszcze w późnym średniowieczu w miejscu modlitwy nie było żadnych siedzeń. Wierni podczas obrządku stali lub też klęczeli. W XIV wieku kościół zaczął powoli wprowadzać krzesła i ławki. Jednak nie było to popularne i pojawiało się sporadycznie, na przykład w Bawarii. W późniejszym czasie krzesła w kościele były do rezerwacji. Inaczej nie można było usiąść podczas obrządku. Powszechność siedzenia w kościołach pojawiła się dopiero w okresie reformacji, kiedy powstały kościoły protestanckie. Obecnie ławki i krzesła są wszędzie. Przybierają najróżniejsze formy i kształty. 

 Co wybrać – krzesła czy ławki do kościoła?

Ślub i wesele to bez wątpienia niezwykle ważny dzień dla każdego z nas. Spełnienie naszych marzeń jest kluczowe, ale możliwe tylko wtedy, kiedy dopilnujemy wszystkich ważnych kwestii. Wystrój kościoła jest jedną z nich. Rytuał weselny i ślubny ma wiele ważnych aspektów, dlatego warto wszystko planować z odpowiednim wyprzedzeniem. Jeśli uda nam się zorganizować właśnie ten dzień, to małżeństwo z pewnością będzie udane! Jednak wróćmy do tematu ławek i krzeseł. 

Co jest lepsze do kościoła? Wiele zależy od tego, ile mamy gości oraz jak chcemy ozdobić całość. Jednakże stawiając na produkty Chiavari i Tiffany możecie mieć gotowe ozdoby! Te ławki i krzesła są tak piękne, że same w sobie będą najlepszą dekoracją kościoła. Oba produkty spełnią swoja rolę. Jednak ławka kościelna jest mniej mobilna, niż krzesła. Stawiając na te drugie możemy ustawić rzędy o dowolnej liczbie miejsc, co do jednego. 

Ślub jak marzenie – ławki kościelne i krzesła

Jak widać, już same krzesła i ławki mogą wiele zmienić w wystroju kościoła. Dlatego właśnie warto zadbać o każdy element. Jeśli zależy Ci, aby wszystko było wprost perfekcyjne, zacznij planowanie z odpowiednim wyprzedzeniem. Warto także skorzystać z usług doświadczonych osób, czyli wedding planerów. Z ich pomocą zorganizujesz ślub i wesele jak marzenie! Wszystko będzie dokładnie tak, jak sobie to zaplanowałeś. Nie rezygnuj z niczego, co chciałbyś mieć tego dnia. Wystarczy tylko dobra organizacja, zaufani ludzie i dużo spokoju! To ostatnie przyda się szczególnie podczas wielkiego dnia. 

Redakcja weselnystolik.pl

Jesteśmy Twoim przewodnikiem po świecie przygotowań do wymarzonego wesela! Odkryj przydatne porady dotyczące planowania, dekoracji i organizacji, aby stworzyć niezapomnianą uroczystość, która odzwierciedli Waszą miłość i osobowość.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

zaproszenia ślubne