Organizacja ślubu i wesela w plenerze na Dolnym Śląsku

Na ślub i wesele w plenerze decyduje się coraz więcej młodych par. To nas jednak nie powinno dziwić, ponieważ piękno miejsc na Dolnym Śląsku i tutejszy krajobraz daje ogromne możliwości zawarcia przysięgi małżeńskiej oraz zabawy pod gołym niebem. Tylko jak zmierzyć się z organizacją takiego wydarzenia? Gdzie zrealizować ślub i wesele w plenerze na Dolnym Śląsku? Jakie miejsca są warte uwagi? Podpowiadamy!

Ślub i wesele w plenerze na Dolnym Śląsku – organizacja

Organizacja całego wydarzenia w plenerze powinna być uzależniona od naszych oczekiwań, jak również od oferty sal weselnych, ponieważ to właśnie w ich obrębie powinniśmy szukać dla siebie  urokliwego zakątka pod organizację ceremonii zaślubin. Przy wyborze odpowiedniego miejsca powinniśmy mieć na uwadze, czy interesuje nas ślub kościelny, ślub cywilny, czy ślub humanistyczny, ponieważ każda z ceremonii wymaga od nas podjęcia innych kroków. 

Przy organizacji ślubu cywilnego formalności są ograniczone do minimum i wystarczy złożyć odpowiedni wniosek w Urzędzie Stanu Cywilnego o chęć zawarcia ślubu poza placówką urzędową i uiścić opłatę w kwocie 1000 zł, aby urzędnik dotarł we wskazane miejsce na Dolnym Śląsku. 

Niestety tak łatwo nie będzie przy organizacji ślubu kościelnego w plenerze. Prawo kanoniczne jasno stanowi, że miejscem ceremonii musi być kościół, kapliczka lub inne miejsce święte. Jeśli zatem będziemy chcieli spełnić swoje marzenia o ślubie kościelnym w plenerze, to może czekać nas nie lada wyzwanie. Na pewno trzeba będzie zgłosić się biskupa i wykazać, że wybrane przez nas miejsce jest uświęcone i przedstawić racjonalne powody swojej decyzji. Dopiero po pozytywnej decyzji możemy zabrać się za planowanie ślubu. 

Ślub humanistyczny wiąże się z najmniejszą ilością formalności, a właściwie nie ma ich wcale, ponieważ to symboliczna uroczystość, która nie ma żadnej mocy prawnej. Nie uczestniczy w niej ani ksiądz, ani też urzędnik stanu cywilnego. Błogosławieństwo może nam udzielić osoba, która zostanie przez nas wybrana, a cała ceremonia może być zgodna z naszymi marzeniami.

Miejsca na ślub i wesela w plenerze na Dolnym Śląsku

Jeśli uda nam się ustalić wszystkie sprawy formalne, to pozostaje nam zmierzyć się z wyborem miejsca na ślub i wesele w plenerze na Dolnym Śląsku. W tej kwestii będziemy mieli naprawdę spore pole do wyboru, ponieważ niezwykłych miejsc jest tutaj naprawdę wiele. Wyróżniają się pięknym położeniem, malowniczymi widokami, czy nawet niezwykłą architekturą. Do tego wiele z nich zapewnia możliwość organizacji zarówno ślubu, jak i wesela w plenerze, więc nie trzeba będzie męczyć się z dojazdami, czy szukaniem dodatkowych miejsc. Które zatem warto wziąć pod uwagę?

Na pewno godna polecenia jest Stara Kruszarnia, ponieważ idealnie nadaje się zarówno na rustykalny ślub w plenerze w dolnośląskim jak i przyjęcie w stodole. Osobom, które myślą o ślubie i weselu w romantycznym stylu, polecamy Zamek Kliczków, czy Pałac Brzeźno. Złoty Jar to wyjątkowe miejsce, ponieważ poza organizacją przyjęcia w plenerze, pozwala też na organizację ślubu kościelnego i prawdę mówiąc, to moglibyśmy tak jeszcze wymieniać i wymieniać, bo tych miejsc jest naprawdę wiele.

Artykuł sponsorowany

Redakcja weselnystolik.pl