Ozdoby na winietki

Ślub i wesele to zarówno dla przyszłych małżonków ale również ich rodziców wielki przeżycie. Organizacja tej uroczystości wymaga wielkiego zaangażowania i zaplanowania wielu szczegółów. Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczyna się często już około dwa lata wcześniej.

Miejsce uroczystości

W pierwszej kolejności zazwyczaj należy wybrać miejsce uroczystości i oprawę muzyczną. Ten wybór powinien być na pierwszym miejscu ze względu na to, że właściciele sal weselnych mają duże obłożenie i znalezienie dogodnego dla pary młodej terminu może być trudne. Jeżeli ktoś nie chce aby termin był mu narzucony to warto zacząć planowanie wesela odpowiednio wcześniej. Jeżeli jednak z jakiś powodów parze młodej zależy na skróceniu terminu przygotowań to można skorzystać z kilku rozwiązań. Jednym z takich rozwiązań jest organizacja wesela nie w sobotę, jak jest to powszechnie przyjęte ale w piątek. Sale weselne od niedawna wprowadziły takie rozwiązania gdyż jest to dla nich dodatkowy zarobek. Organizacja wesele w piątek jest zazwyczaj również nieznacznie tańsza. Piątek jest to pierwszy dzień weekendu i wo sobotę mało kto idzie do pracy. Jednak piątek jest dniem pracującym, więc organizując wesele właśnie w ten dzień warto zastanowić się nad niezbyt wczesną porą ślubu tak, aby goście zdążyli się przygotować po pracy do uroczystości.

Odkupienie terminu

Innym rozwiązaniem na przyśpieszenie terminu ślubu jest odkupienie od kogoś terminu. Młodzi ludzie planują uroczystość jednak nie biorą pod uwagę, że może ich spotkać nieprzewidziane zdarzenie losowe, które może pokrzyżować ich plany. W sytuacji kiedy odwołują zaplanowaną już uroczystość i nie chcą stracić zaliczek, które zapłacili za wszelkie rezerwacje decydują się na odsprzedanie zarezerwowanych terminów między innym terminu organizacji wesela w sali weselnej. To rozwiązanie również pozwala nieco zaoszczędzić, ponieważ odsprzedawana rezerwacja jest zazwyczaj po niższej cenie niż ta dostępna na rynku.

Oprawa muzyczna

Po wyborze sali weselnej młodzi powinni zastanowić się nad dobraniem oprawy muzycznej. W zależności od wielkości wesela powinni wziąć pod uwagę usługi didżeja lub zespołu muzycznego. Jeżeli uroczystość przewidziana jest na niedużą liczbę gości to można zdecydować się na usługi didżeja. W zupełności wystarczy do poprowadzenia niewielkiej uroczystości. Jeżeli młodzi planują zaprosić większą grupę to powinni zdecydować się na wybór zespołu muzycznego. Zespół muzyczny lepiej poprowadzi uroczystość zarówno na sali weselnej jak i wśród gości za stołami.
Po dokonaniu tych najważniejszych wyborów, jakimi są wybór sali weselnej i zespołu muzycznego należy skupić się na rezerwacji terminu w kościele. Z tym nie powinno być problemu, ponieważ kościół może przeprowadzić ślub praktycznie w każdy dzień. Należy jednak dopełnić wszystkich formalności i wymogów kościelnych, których też nie jest mało.

Oprócz załatwienia wszystkich ważnych spraw należy pamiętać też o tych wydawałoby się mniej istotnych, takich jak na przykład wybór winietek na stół. Wbrew pozorom ozdoby na winietki mogą być przez gości zapamiętane.

Redakcja weselnystolik.pl