Poradnik dla narzeczonych – pierwszy taniec

Przygotowując się do naszego najważniejszego dnia jakim jest ślub i wesele korzystamy z dużej ilości porad pochodzących ze stron internetowych, od profesjonalistów z tej dziedziny  lub od naszych najbliższych.  Wychodząc naprzeciw pytaniom o pierwszy taniec stworzyliśmy krótki poradnik, który pozwoli rozwiać wiele wątpliwości dotyczących tak ważnej chwili.

Po pierwsze- zaplanowanie treningów

Naukę tańca należy zaplanować z pewnym wyprzedzeniem. Rekomendowanym przez nauczycieli tańca minimalnym czasem są dwa miesiące przed dniem wesela. W tym okresie można podczas spotkań  nauczyć się wybranej choreografii, poszczególnych kroków, a także podszlifować podstawy tańca, który będzie nieodłączną częścią zabawy weselnej. Bardzo ważną częścią nauki jest powtarzanie, które pozwala na zmniejszenie stresu związanego z pomyleniem kroków lub nie zapamiętaniem układu. Kiedy istnieje możliwość rozłożenia nauki tańca w dłuższym czasie (np. wzięcia udziału w cyklu spotkań odbywających się  raz w tygodniu) młoda para może dopracować swoją choreografię w najdrobniejszych szczegółach, a podczas wesela czerpać radość  z tej chwili.

Planując wzięcie udziału w zajęciach warto wziąć pod uwagę poziom naszych umiejętności oraz predyspozycji fizycznych. Jeśli nie posiadamy żadnych wcześniejszych doświadczeń tanecznych dajmy sobie czas na ich zdobycie. 

Po drugie- wybór stylu tańca 

Style tańca można podzielić na łatwiejsze i trudniejsze, które będą wymagały np. większej ilości treningów. Od dawna najbardziej popularnym stylem wybieranym jako pierwszy taniec jest walc wiedeński. Dla osób początkujących może on sprawiać trudności, a opanowanie jego kroków wymagać więcej czasu. 

Drugim najczęściej wybieranym tańcem jest walc angielski, którego tempo jest wolne, jednak aby był efektowny ruchy powinny być płynne, lekkie i falujące. 

Kiedy para młodych decyduje się na bardziej nietypowy styl tańca często wybiera  disco sambę, disco swing lub rock and roll. 

Po trzecie – wybór utworu

Wybór piosenki, którą chcemy wykonać podczas pierwszego tańca może być związany z naszymi wspomnieniami, upodobaniami lub obecnymi trendami. 

Kiedy będziemy zdecydowani na dany utwór możemy przedstawić go nauczycielowi tańca, który idealnie dopasuje do niego choreografię. 

Po czwarte- strój do tańca 

Na zajęcia nauki tańca jak na każde zajęcia sportowe warto wybrać luźny, wygodny strój. Nie powinien on krępować ruchów, tak abyśmy mogli swobodnie wykonywać wszystkie kroki i figury. 

Podczas pierwszych spotkań warto założyć wygodne buty z zakrytymi palcami, aby chronić stopy przed ewentualnymi drobnymi urazami w czasie nauki kroków. Na ostatnie spotkania należy zabrać ze sobą obuwie ślubne. 

Po piąte- kurs tańca 

Specjalnie przygotowany kurs tańca dla narzeczonych pozwoli na opanowanie wymarzonej choreografii oraz poznanie podstawowych kroków tanecznych. Profesjonalni nauczyciele dostosowują układ do naszych możliwości fizycznych oraz poziomu umiejętności tanecznych. Powtarzalność zajęć pozwoli na utrwalenie układu, a perfekcyjne wykonanie zachwyci wszystkich gości weselnych.

Pierwszy taniec nauka od podstaw – tylko z https://www.akademiatanca.com.pl/

Redakcja weselnystolik.pl