Zadbaj o odpowiednie dekoracje na Twój ślub

0
309

Dekoracje ślubne to ważniejsza sprawa niż się większości ludzi wydaje. Niepozorne i niepotrzebne na pierwszy rzut oka przedmioty znacznie podwyższają prestiż ślubu i pomagają uzyskać niepowtarzalną atmosferę. Nawet jeżeli ktoś nie zwraca uwagi na szczegóły to podświadomie musi przyznać, że sala wygląda trochę inaczej niż zwykle. Dekoracje ślubne mogą być najróżniejsze, warto postawić na jak największą ilość. To co wydaje się nieistotne dla jednego gościa, dla drugiego może okazać się czymś co kojarzy się z jego własnym ślubem. Działa wtedy swego rodzaju efekt nostalgii. Pamiętajmy, że każdy fragment sali będzie odpowiednio fotografowany, a zależy nam przecież na jak najlepszych zdjęciach z najważniejszego przecież wydarzenia w naszym życiu. Dekoracje ślubne nie muszą być specjalnie skomplikowane – czasami wystarczy parę balonów czy kwiaty. Szczególnie te ostatnie silnie kojarzą się ze wszelkimi uroczystościami i warto postawić na jak najbardziej żywe barwy.

Ciekawe dekoracje ślubne

Dekoracje ślubne mogą okazać bardziej wymyślne niż nam się wydaje. Warto postawić choćby na konfetti przy okazji wejścia na salę, wiszące naczynia według naszej koncepcji, banery z napisami. Szczególnie te ostatnie są dość kreatywną opcją. Może znajdować się na nich jakieś szczególne dla pary młodej miłosne hasło, ale równie dobrze jakiś tradycyjny rodzinny żart, który wybrzmi szczególnie przy okazji tak wyjątkowej okoliczności. Czasami wystarczą zwykłe drewniane napisy z imionami pary młodej. Pamiętajmy, że grono ludzi dalej stawia na naturalne i tradycyjne dekoracje ślubne, bez zbędnych udziwnień. Piękną ozdobą mogą być tradycyjnie wykonane materiały ślubne, ładne obrusy wykonane ze szczególną starannością. Pamiętajmy nie tylko o stołach – ozdobić można też krzesła odpowiednimi pokrowcami. Wesele coraz częściej ma ściśle przydzielone miejsca dla danych gości, dlatego żeby uniknąć zamieszania można postawić odpowiednią tablicę informującą o rozmieszczeniu przybyłych osób. Najlepiej przy samym wejściu.

Ciekawe materiały

Dekoracje ślubne mogą być wykonane z najróżniejszych materiałów. Oprócz wspomnianego drewna warto postawić na starannie wykonane ozdoby papierowe czy świetlne. Te ostatnie szczególnie pięknie wyglądają wieczorem, gdy już ściemni się już na dworze. Doda to sali nieporównywalnego uroku. W przypadku, gdy problemem okażą się kwiaty naturalne to czasami warto postawić na te sztuczne. Można je rozmieścić w odpowiednich do tego gąbkach, kulach (które możemy powiesić nad miejscem do tańca) czy tworzyć z nich różnokolorowe bukiety. Dla zwiększenia prestiżu poleca się jednak postawienie na naturalność, warto odpowiednio wcześnie wybrać się do kwiaciarni czy na giełdę kwiatową i zamówić odpowiednią ilość kwiatów. Możemy postawić też na mniej tradycyjne ozdoby, ale robiące dużo furorę na nowoczesnych ślubach: piasek dekoracyjny, kamienie czy nawet mech. Odpowiednio rozmieszczone na sali dadzą ciekawy efekt, niespotykany nigdzie indziej. Popularne są też hydrożele lub lód akrylowy. Wszystko zależy od nastawienia i powagi wydarzenia. Warto wybrać opcję, która interesuje nas osobiście najbardziej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here