Serwetki na wesele

Wydarzeń ważnych w życiu jest co najmniej kilka. Każdy ma własny ranking istotności danych zdarzeń, jednak są takie sytuacje, które dla większości ludzi mają znaczenie. Do tego typu kwestii należy wesele.
Planowanie wesela ze wszelkimi szczegółami to w zasadzie praca na cały etat. Jest tyle do zorganizowana, że doba zdaje się kurczyć, a czas ucieka przez wszystkie możliwe miejsca.

Impreza weselna

Załóżmy jednak, że wszelkie formalności związane z najważniejszą częścią ślubu, czyli przysięgi przed Bogiem i drugą osobą mamy załatwione. Chcemy skupić się tylko na przygotowaniach do imprezy weselnej. Nie dość, że trzeba zacząć wszystko obmyślać dużo wcześniej – rezerwacja sali kilka miesięcy przed ceremonią może okazać się wyzwaniem, to czasami zdarza się, że w trakcie pracy wyskakują kolejne kwestię i to często wcześniej nieporuszane. Jak to wszystko ogarnąć, jak sprawić, żeby ten bądź co bądź radosny ale i stresujący czas oczekiwania nie zmienił się w jeden wielki balon z lękiem? Nie ma na to jednej recepty, a sposobów każdy powinien szukać na własną rękę. Dlaczego? Przecież najlepiej znamy siebie samych i naszą drugą połowę – kto będzie zatem wiedział lepiej, w jaki sposób najlepiej zorganizować wszystkie przygotowania, by udało się urządzić dobre wesele? Tylko my.

Stres przed ślubem

Stresujące może być w zasadzie wszystko, chociaż nie w identycznym stopniu – tu znowu wszystko zależy od charakteru, Załóżmy, że denerwują nas szczegóły. Jedną z takich kwestii są serwetki na wesele, które ma się odbyć już całkiem niedługo. Na pierwszy rzut oka sprawa może okazać się banalna, ale być może jest ktoś, kto wymarzył sobie określony sposób ułożenia serwetek na stole, a właściciel sali, w której ma odbyć się uroczystość absolutnie nie przewidział tego typu ozdobienia stołów. Robi się problem, który przy natężeniu stresu może wzrosnąć do dużych rozmiarów.

Male priorytety

Serwetki na wesele zdają się być błahostką i po prostu można negocjować ich ułożenie czy wszelki wygląd. Gorzej, jeśli ta kwestia jest dla nas absolutnie priorytetowa i nie mamy zamiaru godzić się na półśrodki. Wówczas, najprawdopodobniej, będziemy musieli przełknąć gorzką pigułkę utraty perfekcjonistycznej wizji naszego wesela i zgodzić się na jedną z opcji proponowanych przez właściciela lokalu.
Jak więc widać nawet serwetki mogą okazać się kwestią, nad którą trzeba się będzie pochylić. Rzecz jasna są rzeczy dużo poważniejsze, jednak przez takie szczegóły możemy napsuć sobie sporo krwi, zwłaszcza, jeżeli zwykliśmy mocno trzymać się naszych planów. Nie tylko serwetki, ale np. kwestia ułożenia stołów, czy menu mogą okazać się zagadnieniami, które trzeba uporządkować. W stresujących sytuacjach, zwłaszcza, jeśli towarzyszą temu pozostałe życiowe, często trudne chwile, mogą wyprowadzić z równowagi.
Zatem najlepiej zadbać o każdy szczegół, w tym przypadku nawet o serwetki, by wesele było uroczystością udaną i by można je było miło wspominać. Warto zastanowić się nad wszystkim odpowiednio wcześniej, by później uniknąć rozczarowań czy jakiegoś stresu.

Redakcja weselnystolik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *