Czy kolor ma znaczenie na weselu?

Kolory mają bardzo duże znaczenie. Potrafią wpływać na nastrój, wprowadzić w określoną atmosferę, nadać klimat. Poprzez kolory można również wyrazić samego siebie, swój charakter. Dlatego ważne jest, aby w najważniejszym dla nas dniu, czyli dniu naszego ślubu dobrać odpowiednie kolory przewodnie. Można oczywiście zorganizować wesele, dobierając przypadkowe kolorystycznie akcesoria. Jednak przemyślane odcienie, współgrające ze sobą dodatki rzucą się w oczy i powiedzą o weselu i gospodarzach więcej niż tysiąc słów.

Jaki więc wybrać kolor przewodni wesela?

Od naszej decyzji zależy kilka czynników. Po pierwsze, ważne jest miejsce imprez. Kolory natury bardziej pasować będą do imprezy w stylu boho organizowanej w ogrodzie lub szopie. Natomiast kolory królewskie, jak czerwień, złoto czy fiolet sprawdzą się w eleganckiej sali balowej. Po drugie kolor najlepiej również wybrać zgodnie z porą roku. Wiosną warto postawić na zieleń czy róż, latem na pomarańcz lub żółć. Jesień będzie dobrym tłem dla pomarańczu, brązu, natomiast zima dla niebieskiego lub białego.
Jednak najważniejszymi przesłankami, które powinny decydować o tym, jaki kolor przewodni wesela wybierzemy powinny być nasze własne preferencje.
Z weselami chyba najbardziej kojarzy się biały, ponieważ jest on kolorem sukni ślubnej Panny Młodej oraz kojarzy się z niewinnością, czystą kartą. Kolor biały bardzo łatwo łączyć z innymi, więc stanowi świetną bazę dla innych kolorów.Sam biały ma też swoje własne odcienie, np. kość słoniowa czy kolor kremowy, więc niekoniecznie wszystko musi być śnieżnobiałe.

Kolory wesela

Jednym z popularniejszych kolorów jest zielony. Kojarzy się oną z lekkością i świeżością, więc często wybierany jest na wiosenne wesela. Łatwo wpasuje się w tematykę eko i styl greenery.
Niebieski na wesele sprawdzi się z połączeniu z brudnym różem czy złotem. Ma wiele różnych odcieni: turkusowy, błękitny, granatowy czy lazurowy.
Bardzo różowa z pewnością doda wdzięku, ponieważ ten kolor jest bardzo dziewczęcy i zwiewny. Jest zarówno nowoczesny jak i romantyczny. Wspaniale łączy się w wrzosem czy ecru.
Fioletowy można wykorzystać w połączeniu z jesiennymi wrzosami. Można wykorzystać ten kolor w stylistyce boho, ale fioletowy będzie idealny na bardzo eleganckiego, królewskiego wesela, w szczególności w połączeniu ze złotem.
Kolejny kolor to barwa ponadczasowa. Chodzi o nieśmiertelną czerwień, która zawsze jest modna. Wesele w tym kolorze będzie bardzo eleganckie i z klasą.
Jeśli chcemy zorganizować lekkie i przyjemne wesele to warto wybrać na kolor przewodni wesela barwę żółtą. Jest ona radosna i optymistyczna. Wprawi gości w dobry nastrój i rozjaśni nawet pochmurny dzień.
Tak naprawdę każdy kolor będzie dobry, jeśli tylko cała stylistyka będzie przemyślana, a kolory odpowiednio ze sobą połączone. Zdecydować można się na jeden główny kolor, ale ciekawiej będzie, gdy połączy się ze sobą dwie barwy. Daje to szersze możliwości i sprawi, że dobrana kolorystyka będzie wyjątkowa, a goście z pewnością na długo zapamiętają wesele.

Redakcja weselnystolik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *