Jak ułożyć menu ślubne?

Menu ślubne powinno być dobierane bardzo rozważnie. Jest to jeden z elementów wesela, które może świadczyć o tym, czy goście będą zadowoleni z zabawy czy nie. Przed wyborem potraw na wesele warto zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych kwestii. Przede wszystkim serwowane potrawy powinny być zróżnicowane. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że każdy z gości może stosować inną dietę. Na stole dlatego też powinny się znaleźć zarówno dania mięsne, jak i wegetariańskie i wegańskie. Nawet jeżeli nikt z zaproszonych przez nas gości nie stosuje diety wegetariańskiej albo wegańskiej, to nie oznacza wcale, że żadna z osób towarzyszących również jej nie stosuje. Stąd też w menu ślubnym powinny znaleźć się również dania bezmięsne. Tym bardziej że aktualnie coraz więcej osób decyduje się na nie jedzenie mięsa. Oprócz tego liczy się również ilość serwowanych potraw. Warto wiedzieć o tym, że jeżeli goście dużo tańszą i piją, to również muszą cały czas coś jeść aby dobrze się czuć. Tutaj ważne jest aby dania były pomieszane i podawane naprzemiennie. Ważne jest aby co jakiś czas serwować dania na ciepło, a te na zimno powinny być cały czas donoszone do stolika.

Jakość dań

Oczywiście znaczenie ma również jakość serwowanego jedzenia. Niestety ale nie każda firma kateringowa może pochwalić się dobrymi daniami. Dlatego też firmy takiej nie należy wybierać po cenie, czy jako pierwszej lepszej, której ogłoszenie przeczytamy. Może okazać się, że nikt nie będzie zadowolony z jedzenia. Przed wybraniem takiej firmy warto poczytać opinie w internecie i wybrać taką, która ma ich najwięcej. Jeżeli ludzie byli zadowoleni z usług świadczonych przez firmę kateringową, to z pewnością podzielili się tym w internecie. Oprócz tego każda dobra firma jest w stanie podać próbki potraw, które następnie będzie przygotowywać na wesele. Dzięki takiej opcji możemy spróbować jedzenie, które następnie będzie serwowane. Jak tylko spróbujemy poszczególne potrawy, to będziemy w stanie wybrać najlepsze.

Oferta sal weselnych

Często sale weselne oferują również przygotowywanie jedzenia na zabawę. Jeżeli jednak nikt nie zaoferuje nam spróbowania serwowanych dań, to nie warto decydować się na kupienie potraw właśnie tam. Nawet jeżeli sala weselna jest ładnie urządzona, nie oznacza to, że jedzenie również będzie dobre. Tym bardziej, że jest wiele firm, którym nie zależy na jakości potraw, a raczej na tym aby jak najwięcej zaoszczędzić. Często więc potrawy są wykonywane przy użyciu bardzo niskiej jakości produktów.
Oprócz tego warto zorientować się w cenach potraw sprzedawanych przez firmy kateringowe. Jeżeli będziemy wiedzieć, ile mniej więcej kosztuje katering na ślub, to zwyczajnie nie przepłacimy na firmie, która zażąda od nas znacznie więcej. Nawet jeżeli jedzenie jest dobre, to nie warto przepłacać. Tym bardziej, jeżeli mamy możliwość kupna dobrego kateringu znacznie taniej. Przy organizowaniu wesela każda oszczędność ma znaczenie. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że jedzenie wykupuje się w przeliczeniu na osoby. Im więcej osób, tym więcej za taki katering zapłacimy.

Redakcja weselnystolik.pl