Strona główna
Ślub
Tutaj jesteś
Ślub

Ślub w plenerze – na co zwrócić uwagę

Data publikacji 20 lipca 2020

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu zakochanych. Każda para pragnie, by tego dnia wszystko przebiegało bez zakłóceń. Osiągnięcie tego to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli organizuje się ślub w plenerze. Jak w takim razie zabrać się za organizację ślubu w plenerze? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

Wybór odpowiedniego miejsca

Przede wszystkim nasza uwaga powinna skupić się na wyborze odpowiedniego miejsca na ślub w plenerze. Wybór mamy całkiem spory, bo ślub możemy zorganizować w dowolnym miejscu. Jednak najlepszą praktyką jest postawienie na miejsce bliskie naszemu sercu, może to być plaża tuż przy brzegu morza, ogród, czy ulubiony park.

Ważne, by było to miejsce zadbane i ładnie urządzone. Na pewno nie może zabraknąć roślinności, drzew oraz kwiatów. Taka sceneria idealnie sprawdza się w organizacji ślubu w plenerze.

Niektóre sale weselne umożliwiają zorganizowanie ślubu i weselna w plenerze na terenie wokół lokalu. To bardzo praktyczne rozwiązanie które spowoduje że nie trzeba będzie martwić się o transport gości z miejsca ślubu na wesele.

Pora roku oraz warunki atmosferyczne

W organizacji ślubu plenerowego kluczowe znaczenie ma pora roku oraz warunki atmosferyczne. Na pewno na ślub w plenerze nie nadaje się późno jesień oraz wczesna wiosna, podobnie jak zima. Idealnym okres na organizację ślubu w plenerze to czerwiec, lipiec, czy sierpień, choć i tutaj mogą pojawić się niemiłe niespodzianki w postaci zbyt wysokich lub niskich temperatur, jak również opadów deszczu.

Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych w dniu naszego ślubu w plenerze od razu możliwa będzie do zrealizowania wymarzona sesja plenerowa z fotografem.

Jak trzeba się przygotować na okoliczność niepogody. Warto pomyśleć o wynajęciu namiotu, który zapewni schronienie zarówno przed zbyt intensywnymi promieniami słońca, jak i przed opadami deszczu. Wybór namioty niech oczywiście nie będzie przypadkowy, postawmy na takie rozwiązania, które pomieści wszystkich gości weselnych.

Szczegóły związane z warunkami oraz możliwością uwiecznia ślubu w plenerze warto skonsultować z fotografem weselnym i mieć takie aspekty na swojej liście pytań do fotografa ślubnego.

Dostęp do elektryczności

Ciężko sobie wyobrazić wesele bez muzyki i dobrej zabawy. Aby wszyscy uczestnicy wesela mogli oddać się zabawie, trzeba zapewnić zespołowi weselnemu bądź DJ możliwość podłączenia sprzętu. To jednak nie wszystko, ponieważ prąd nam się również przyda, gdy zapadnie zmrok. Dlatego starajmy się wybierać takie miejsca, które zapewniają dostęp do elektryczności i są odpowiednio oświetlone.

Redakcja weselnystolik.pl

Jesteśmy Twoim przewodnikiem po świecie przygotowań do wymarzonego wesela! Odkryj przydatne porady dotyczące planowania, dekoracji i organizacji, aby stworzyć niezapomnianą uroczystość, która odzwierciedli Waszą miłość i osobowość.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

zaproszenia