Dekoracja sali weselnej

Ustaliliście już termin, sala weselna zarezerwowana, wymarzona suknia wkrótce trafi w twoje ręce. Czy to już koniec przygotowań? Oczywiście, że nie! Jesteś dopiero w połowie drogi. Przed tobą jeszcze wiele zadań, w tym dekoracja sali weselnej.

Dlaczego jest to ważne?

Dekoracja sali weselnej to tło dla tej niezwykle ważnej uroczystości. Odpowiednio dobrana zachwyci twoich gości i wprowadzi ich w weselny nastrój. Będzie widoczna także na zdjęciach, które zostaną z tobą na wiele lat, dlatego jest to bardzo istotny element, który należy uwzględnić w przygotowaniach do ślubu. Od czego zacząć dekorację sali weselnej? Na początku dobrze jest ustalić motyw przewodni – znacznie ułatwi to dalszą pracę. Motyw przewodni pomoże ci w harmonijnym skomponowaniu całości. Wszystkie elementy będą ze sobą współgrały oraz estetycznie prezentowały się. Motywem przewodnim może być na przykład kolor. Dokładnie przyjrzyj się temu, jak wygląda kościół czy urząd, sala weselna oraz twoja suknia i garnitur pana młodego. Jaki kolor będzie się dobrze prezentował w tych miejscach? Jeżeli twoja suknia i koszula twojego wybranka są w kolorze śnieżnej bieli, zdecyduj się na chłodne kolory – srebro, delikatna chłodna zieleń, czy zyskujący na popularności niebieski będą w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli zdecydowaliście się na ecru, śmietankę lub ivory, najlepszym rozwiązaniem będzie dobór cieplejszych odcieni. Sprawdzą się tu doskonale złoto, ciepły róż czy łososiowy.

Ciekawy element

Motywem przewodnim może być także element, który będzie się wszędzie pojawiał. Może być związany z konkretnym kwiatem, na przykład lawendą. Powinien się on pojawić na zaproszeniach, w dekoracji kościoła czy urzędu, na samochodzie pary młodej, a także w dekoracji sali weselnej. Jak będzie wyglądała dekoracja sali weselnej w przypadku takiego motywu? Mogą być to bukieciki z lawendy na stołach. Delikatne, romantyczne bukiety pięknie wpiszą się w tę uroczystość. Motyw lawendy powinny zawierać także winietki znajdujące się na stołach. Niektóre młode pary decydują się na drobne upominki dla gości. Również i one powinny być dopasowane do motywu przewodniego, staną się w tedy elementem dekoracji. W tym przypadku mogą to być drobne paczuszki z herbatą aromatyzowaną lawendą, czy pachnące, kolorowe mydełka. Możliwości jest naprawdę mnóstwo. Masz już motyw przewodni? Świetnie? Teraz dekoracja sali weselnej nie sprawi ci najmniejszego problemu. Co w sytuacji, gdy mimo to, nie czujesz się na siłach, by samodzielnie udekorować salę? Skorzystaj z pomocy wedding plannera, lub doświadczonej florystki. Wedding planner pomoże ci na wszystkich etapach przygotowań, florystka może służyć pomocą w przypadku dekoracji. Możesz powierzyć im całkowicie przygotowania lub jedynie skorzystać z porady. Wszystkie te rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Usiądź i na spokojnie zastanów się, które z nich będzie dla ciebie najlepsze. Zdjęcia ze ślubu oraz wrażenia twoich gości zostaną z tobą do końca życia. Niech to cię nie przytłacza, a jedynie uskrzydli i wyzwoli z ciebie ukryte pokłady kreatywności.

Redakcja weselnystolik.pl