Strona główna
Ślub
Tutaj jesteś
Ślub Pierścionki zaręczynowe

Pierścionki zaręczynowe – symbol miłości i gustowny prezent

Data publikacji 9 marca 2021

Pierścionki zaręczynowe – symbol miłości i gustowny prezent

Pierścionki zaręczynowe to symbol narzeczeństwa i nadziei na wspólną przyszłość. Nic więc dziwnego, że ich wybór jest tak ważny. To w nich zaklęte jest symbolicznie całe uczucie do wybranki. To również pamiątka na długi czas przywołująca w myślach najpiękniejsze chwile, które połączyły dwoje kochających się ludzi.

  1. Pierścionki zaręczynowe – jak wybrać?
  2. Pierścionki z kamieniami – pełne uroku.

Moment zaręczyn to ważna chwila w życiu dwojga ludzi. Jej istotnym elementem jest pierścionek zaręczynowy. Kiedyś przeważała tradycja, że mężczyzna kupował pierścionek ukochanej w tajemnicy przed nią i to na nim spoczywał obowiązek wyboru najlepszego wzoru. Dziś często zdarza się tak, że pary pierścionek wybierają wspólnie – w ten sposób istnieje pewność co do tego, że wybór będzie trafny. A to ważne – zwłaszcza że pierścionki zaręczynowe, a wśród nich pierścionki z kamieniami, są symbolem unikalnych przeżyć. Jak więc wybrać taki rodzaj biżuterii? Krótka podpowiedź w artykule poniżej.

Pierścionki zaręczynowe – jak wybrać?

Pierścionki zaręczynowe to pierścionki przeważnie bardzo cenne i nie zależy to od kosztów zakupu. Mają one po latach po prostu nieocenioną wartość sentymentalną. Do najpopularniejszych i najbardziej, można by rzec: kultowych, należą pierścionki z brylantem. Ten szlachetny kamień zazwyczaj jest oprawiony w złoto, a cały pierścionek może być wykonany w przeróżnej stylistyce. Romantyczne wzory, minimalistyczny modernizm czy fantastyczne kształty – wszystko zależy od gustu przyszłej panny młodej, to od tego uzależniamy wybór fasonu pierścionka. Wybierając pierścionki zaręczynowe, warto wziąć pod uwagę rodzaj złota. Złoto żółte, białe czy różowe – każde z nich stanowi znakomitą oprawę klasycznego pierścionka zaręczynowego, w którym diament stanowi centralny punkt. Poza tym dopełnieniem pierścionka zaręczynowego może być element biżuteryjny pochodzący z uroczej i bardzo kobiecej kolekcji biżuterii Forget me Not ozdobionej dawnymi autentycznymi monetami. Czy tylko diament jest kamieniem szlachetnym godnym przyszłej panny młodej? O tym już za chwilę.

Pierścionki z kamieniami – pełne uroku

Pierścionki z kamieniami szlachetnymi, innymi niż diament, także są trafionym wyborem. Czerwony rubin, błękitny topaz, zielony szmaragd czy żółty szafir to pierścionki, które mogą znakomicie podkreślić urodę wybranki – niezależnie od tego, czy są biżuterią zaręczynową, czy wręczaną z innej okazji. Pierścionki z kamieniami szlachetnymi w różnych barwach, to podarunek niezwykle oryginalny. A jeśli zależy nam na oryginalnej biżuterii, warto przyjrzeć się również ofercie Forget me Not – naszyjniki czy bransoletki na pewno zachwycą obdarowaną osobę i sprawią, że poczuje się ona wyjątkowo.

Warto celebrować ważne chwile i bardzo dobrze jest, gdy zostaje po nich oryginalna i niepowtarzalna pamiątka. Taką funkcję spełnia właśnie wysokiej klasy biżuteria.

Redakcja weselnystolik.pl

Jesteśmy Twoim przewodnikiem po świecie przygotowań do wymarzonego wesela! Odkryj przydatne porady dotyczące planowania, dekoracji i organizacji, aby stworzyć niezapomnianą uroczystość, która odzwierciedli Waszą miłość i osobowość.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

zaproszenia