Dziękujemy, że przyszliście!

Przyjęło się, że nie wypada przyjść na czyjeś wesele z zupełnie pustymi rękami. Przynosi się więc przynajmniej symboliczne prezenty lub pieniądze. A czasem to i to. I do pewnego momentu goście weselni nawet nie pomyśleli, że i oni mogliby coś z okazji czyjegoś ślubu, w którym uczestniczą, otrzymać. Wszak już samo zaproszenie to coś miłego. A później jeszcze mają uczestniczyć w weselu: zabawie z wykwintnym poczęstunkiem.

Dodatkowe podziękowanie

Dla wielu osób to już wystarczający dowód uznania. Jednak dzisiaj zaczyna powoli być modne dodatkowe podziękowanie gościom weselnym za przybycie. W grę wchodzą zazwyczaj drobne prezenty dla gości weselnych. Nie chodzi tu bowiem o wartość pieniężną, a o samą pamięć. Każdemu miło jest otrzymać czasem symboliczny upominek.

A co może być upominkiem dla gości weselnych?

Np. małe, estetyczne słodycze – lizaki, czekoladki, ciasteczka z wróżbą, czasem opatrzone dodatkowo imieniem konkretnego gościa. Ale nie tylko słodycze. Mogą to być np. małe mydełka ozdobne albo świeczki zapachowe. Albo upominki hand made – figurki (z mas plastycznych, papieru itp.), wachlarze, małe obrazki, różnego rodzaju małe ozdóbki, itd. Praktyka obdarowywania gości weselnych przynajmniej miłymi drobiazgami staje się coraz popularniejsza. Co istotne, drobiazgi te zazwyczaj kosztują grosze. A kupując dany drobiazg w ilości właściwie hurtowej, od kilkudziesięciu do kilkuset sztuk – bo i tak liczne wesela się zdarzają – można liczyć na dodatkowy upust.

Ktoś powie – ale po co w ogóle taki koszt ponosić?

Warto go jednak uwzględnić, planując ślub i wesele pod kątem finansowym. I tak – prawdopodobnie – będzie to jedna z mniejszych części składowych całego wydatku. Prezenty dla gości weselnych to podziękowanie w dobrym stylu. Są czymś zupełnie niezobowiązującym, a pamiętanym przez długi czas. Skąd właściwie pomysł na taki gest? Przez całe lata wystarczyło zwykłe: dziękujemy za przybycie, miło was widzieć. Jednak dzisiaj liczą się takie gesty pamięci i wdzięczności. Goście weselni czują się naprawdę wyjątkowo dostając niespodziewany drobiazg od młodej pary. To także dodatkowo zbliża ludzi, przynajmniej w najbliższej rodzinie i wśród najlepszych znajomych.

Skąd wziąć upominki?

Upominki takie można albo kupić albo zrobić samemu, jeżeli ktoś ma czas, pomysł, wenę twórczą i umiejętności manualne. Bywa ta, że niektórzy byli np. na szkoleniu z konkretnego rękodzieła i chcą nabyte umiejętności wykorzystać przy takiej okazji, jak własne lub czyjeś wesele. Bo tego typu drobiazgi nie muszą być wykonane przez samą młodą parę, ale np. przez kogoś z jej rodziny. Ślub i wesele to bardzo szczególna okazja – zazwyczaj zdarza się co najwyżej raz w życiu. dlaczego wiec tym bardziej nie zadbać o to, aby dzień ten było naprawdę wyjątkowy także dla gości? Niektórzy bywają zapraszani na wesela i śluby niemal wszystkich członków swojej rodziny i najbliższych znajomych. Jeżeli na co której imprezie tego typu drobiazg, będą to konkretne wesele pamiętać dłużej – nie tylko przez wzgląd na piękną suknię panny młodej, czy wyjątkowo udany catering.

Redakcja weselnystolik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.