Jaki manicure na ślub?

Paznokcie stały się już tak samo ważnym elementem wyglądu jak makijaż, ubranie bądź buty. Piękny manicure na ślub stanie się dopełnieniem twojej stylizacji, o ile oczywiście o niego zadbasz i wcześniej pomyślisz, jak zgrać go z sukienką, fryzurą i make-upem. Prawdopodobnie masz jeszcze trochę czasu do dnia wesela, dlatego spokojnie możesz posiedzieć każdego dnia chwilę przed komputerem, by poszukasz ciekawych inspiracji. Popatrz, jak inne kobiety stylizowały paznokcie w dniu ślubu. Koniecznie zapisz sobie najciekawsze propozycje, by w razie czego się nimi wspomóc lub nawet całkowicie je skopiować.

Piękny manicure

Oczywiście paznokcie nie są aż tak ważnym elementem stylizacji jak makijaż, sukienka czy chociażby buty. W pewnym sensie robisz je wyłącznie dla siebie. Gdybyś jakimś cudem zapomniała o pomalowaniu bądź przypiłowaniu płytki, najprawdopodobniej nikt z gości nie zwróciłby na to uwagi, bo oczy wszystkich skupione byłyby na twojej kreacji bądź tobie samej. Warto jednak czuć się jak najlepiej w trakcie własnego wesela, a piękny manicure zdecydowanie zadba o twój komfort. Już samo jego tworzenie czy projektowanie sprawi ci nie lada przyjemność. Na co dzień najprawdopodobniej twoje paznokcie wyglądają podobnie, bo nie masz czasu na to, by poświęcać im więcej uwagi, ale przed tym wyjątkowym dniem w życiu możesz nieco bardziej zaszaleć i zrobić coś, o czym od dawna marzyłaś. Manicure ślubny musi być też oczywiście wytrzymały. Jeżeli więc nie masz doświadczenia w robieniu paznokci, umów się na nie do salonu kosmetycznego, by mieć pewność, że będziesz w pełni zadowolona z uzyskanego efektu.

Eleganckie paznokcie

To, z czego jednak od razu możesz zrezygnować, to ekstremalnie długie tipsy, przypominające małe szpadle. Najczęściej są ostro zakończone i zdobione licznymi gadżetami przyczepianymi do płytki, przez co możesz o coś nimi zahaczyć i je zniszczyć lub – co gorsza – uszkodzić sukienkę bądź welon. Nie musisz skracać paznokci do samej skóry, ale zdecyduj się na jakąś bezpieczną długość, która wciąż pozostanie atrakcyjna, a jednak nie będzie przeszkadzać ci w wykonywaniu różnych czynności. Sztuczne i długie tipsy odeszły już zresztą do lamusa. Stały się wręcz symbolem kiczu, dlatego dziś eleganckie kobiety totalnie z nich zrezygnowały. Nie oznacza to jednak, że manicure na ślub musi zostać stworzony na naturalnej płytce. Jeżeli twoje paznokcie nie są zbyt mocne i trudno jest ci je zapuścić, zdecyduj się na ostatni hit w stylizacji, czyli manicure hybrydowy. Z całą pewnością będzie on trwały i estetyczny. Hybrydy charakteryzują się wysokim połyskiem, a przy tym są prawie w stu procentach odporne na uszkodzenia.

Podstawy już znasz, więc pora wybrać konkretny rodzaj stylizacji. Jeżeli nie masz na nią żadnego pomysłu i jednocześnie nie chcesz przesadnie kombinować z różnymi udziwnieniami, zdecyduj się na klasyczny manicure francuski. Polega on na pokryciu całej płytki beżowym, różowym lub innym neutralnym odcieniem i wyróżnieniu części wystającej poza skórę mocnym białym lakierem. Pięknie i z klasą!

Redakcja weselnystolik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *