Strona główna
Dekoracje
Tutaj jesteś
Dekoracje

Jak zorganizować ślub?

Data publikacji 24 marca 2020


Zorganizowanie samemu swojego ślubu to bardzo ciężkie, czasochłonne i przede wszystkim drogie przedsięwzięcie logistyczne. Niestety nie każdego stać na wynajęcie do tego specjalnej firmy lub osoby i wiele młodych par musi sama zajmować się organizacją własnego ślubu i wesela od deski do deski.

Co należy zrobić w takim wypadku?

Przede wszystkim nie panikować. Panika prawie zawsze jest złym zjawiskiem, które z reguły przynosi więcej złego niż dobrego. Nie wolno jednak też popadać w przesadzony i nieuzasadniony optymizm. Należy znaleźć złoty środek nazywany byciem realistą. Bycie realistą w tym przypadku oznacza posiadanie świadomości, że najbliższe kilka miesięcy podczas których będziemy zajmowali się organizacją naszego ślubu i wesele, będzie bardzo ciężki i stresogennym okresem podczas którego zapewne zdarzą się dni i momenty kiedy zaczniemy wątpić w to, czy uda nam się w ogóle dożyć lub dojść w jednym kawałku, do momentu samego ślubu.

Kiedy należy rozpocząć przygotowania do ślubu?

Działa tutaj sprawdzona zasada „im wcześniej tym lepiej”, ale oczywiście również bez przesady. Nie musimy rozpocząć organizacji naszego ślubu i wesela na rok czy półtora roku przed. Większość ekspertów zajmujących się robieniem wesel podpowiada, że planowanie swojego ślubu najlepiej rozpocząć na około sześć miesięcy przed planowanym terminem samego wydarzenia.

Pierwszą rzeczą jaką będziemy musieli zrobić na samym początku naszej długiej i męczącej ścieżki w kierunku ślubu, to wyznaczenie dokładnej daty podczas której odbędzie się ślub, wesele i poprawiny. Ślub i wesele najczęściej odbywają się tego samego dnia, natomiast poprawiny dnia następnego. Musimy też wziąć pod uwagę, że nie każdy termin będzie wolny (szczególnie w dużych miastach) i to nawet jeżeli będziemy chcieli zarezerwować dany kościół czy salę weselną z sześciomiesięcznym wyprzedzeniem. W końcu nie jesteśmy sami na tym świecie i oprócz nas są jeszcze dziesiątki innych par, które również planują wzięcie ślubu – i najczęściej również z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Budżet ślubny

Jeżeli będziemy już wiedzieli kiedy odbędzie się nasz ślub, możemy zacząć spisywać budżet ślubno-weselny, którym będziemy dysponować. Dzięki temu będziemy wiedzieli na co jesteśmy w stanie sobie pozwolić, a na co nie.

Sam koszt zorganizowania ślubu w kościele wyniesie nas od 2 do nawet 5-7 tysięcy złotych. Wszystko zależy tutaj przede wszystkim od tego jaki kościół wybierzemy, od tego czy na naszym ślubie będziemy chcieli mieć organistę i chór, a także od tego na jakie dekoracje się zdecydujemy.

W przypadku dekoracji najwięcej pieniędzy pochłoną zdecydowanie kwiaty, które będą dosłownie wszędzie. Będziemy musieli podjąć w tym przypadku ważną decyzję: sztuczne kwiaty na ślub czy też świeże? W przypadku świeżych kwiatów będziemy musieli zapłacić około dwa razy więcej niż gdybyśmy chcieli kwiaty sztuczne. Do dekoracji zaliczają się również balony, konfetti oraz czerwony dywan, który będzie rozłożony w kościele i przed kościołem. Samochód którym młoda para przyjedzie do kościoła również będzie musiał być odpowiednio przystrojony i udekorowany.

Redakcja weselnystolik.pl

Jesteśmy Twoim przewodnikiem po świecie przygotowań do wymarzonego wesela! Odkryj przydatne porady dotyczące planowania, dekoracji i organizacji, aby stworzyć niezapomnianą uroczystość, która odzwierciedli Waszą miłość i osobowość.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?