Jakie prezenty dla świadków wybrać?

Wesele to jedna z najprzyjemniejszych, a zarazem najbardziej stresujących uroczystości w życiu każdego człowieka. Próbując się do niej przygotować, przyszła para młoda zwykle zapisuje na kartce ogólny plan działania i stara się według niego postępować, by zminimalizować ryzyko wpadki czy popełnienia chociażby drobnego błędu. Jednym z elementów tej listy na pewno będą prezenty dla świadków, o których warto pomyśleć trochę wcześniej, by przynajmniej jedną rzecz mieć z głowy. To właśnie świadkowie nierzadko pomagają w organizacji całej uroczystości, dlatego warto by było później im za to podziękować, wręczając im chociażby drobny podarunek – nie musi to być nic specjalnie kosztownego, bo przecież najważniejszy jest gest.

Koszt prezentu

Największe wątpliwości wzbudza to, ile taki prezent powinien kosztować. Teoretycznie na to pytanie każda para młoda powinna sama sobie odpowiedzieć, bo cena prezentu będzie zależeć w głównej mierze od jej możliwości finansowych, ale jednak można ustalić taką ogólną cenę, która powinna dobrze się sprawdzić. A nie będzie ona wcale wysoka. Przeciętna para młoda przeznacza bowiem na prezent dla świadków około sto złotych i to na jedną osobę. Za tę kwotę da się już kupić coś całkiem użytecznego lub atrakcyjnego, ale też nie jest ona na tyle przesadzona bądź wygórowana, by którykolwiek ze świadków poczuł się głupio i np. nie chciał przyjąć prezentu. Można ją oczywiście delikatnie zawyżyć, ale lepiej unikać podarunków za dwieście, trzysta czy tym bardziej czterysta złotych.

A jakie prezenty dla świadków sprawdzą się najlepiej?

Różnią się one w zależności od tego, komu są wręczane – czy kobiecie, czy mężczyźnie. Panom na pewno przypadną do gustu różnego rodzaju drobne elementy garderoby, którymi od razu będą mogli urozmaicić swój strój. Klasyczne spinki do mankietów świetnie się w tej roli odnajdą, ale jeśli para młoda wie, że świadek ma olbrzymie poczucie humoru, postąpi jeszcze lepiej, wręczając mu dużą zabawną muchę. A co podarować świadkowej? Tutaj można pójść tym samym tropem i zaproponować jej jakiś ciekawy lub humorystyczny dodatek do sukienki, czyli np. kolorową szarfę, modny naszyjnik bądź błyszczącą bransoletkę. Jeżeli para młoda zechce natomiast podarować świadkom coś bardziej praktycznego, zarówno mężczyźnie, jak i kobiecie może wręczyć po eleganckim zegarku. Zegarek jest bardzo uniwersalnym typem podarunku, który każdemu na pewno przypadnie do gustu. Mimo iż dziś większość osób sprawdza godzinę na telefonie, wciąż utrzymuje się on na liście najciekawszych modowych trendów.

Czasami jednak nowożeńcy sami decydują, że nie chcą wręczać świadkom żadnych prezentów. Oczywiście nikt nie każe im tego robić, bo pieniądze, które trzeba by było przeznaczyć na upominki, czasem rzeczywiście lepiej wydać w inny sposób, ale i tak wypada jakoś podziękować parze świadków. A można to zrobić i nie wydać nawet jednej złotówki. Wystarczy w trakcie samej imprezy weselnej zadedykować im jakąś piosenkę bądź taniec albo wspomnieć o nich w trakcie przemówienia.

Redakcja weselnystolik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *