Prezenty dla gości weselnych

W internecie można znaleźć setki ofert związanych z organizacją wesela. Młodzi mogą wybierać zarówno w zaproszeniach na uroczystość, jak i w strojach weselnych. Nie bez znaczenia są także upominki dla gości weselnych.

Pamiątki dla gości

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie myślał o dawaniu gościom pamiątki, ponieważ nie było takiej tradycji. Dzisiaj wiadomo, że warto je kupić na prezent dla biesiadników. Dlaczego aż tak bardzo zmieniło się nasze zachowanie w ostatnich latach? Ponieważ lubimy dawać. Już dawno stwierdzono, że większość osób uwielbia dzielić się i jest to bardziej komfortowa sytuacja niż otrzymywanie. Szczególnie wtedy kiedy i tak się dostaje prezent, ponieważ niemal każdy przybywający na biesiadę ma ze sobą tradycyjny podarunek weselny. Kilkadziesiąt lat temu Młodej Parze ofiarowywano różne elementy gospodarstwa domowego. Mamy i babcie otrzymywały piękne pościele, narzuty, chusty, ręczniki, komplety widelców oraz garnków. Każdy w domu ma część weselnej zastawy ofiarowanej przez jakąś ciocię. Dzisiaj nie ma problemu z zakupieniem przedmiotów koniecznych do prowadzenia własnego domu, więc mało kto kupuje prezenty w formie przedmiotów. Najczęściej dawne są prezenty w formie gotówkowej. Dzięki temu osoby wchodzące na nową ścieżkę życia mogą zakupić samodzielnie to czego najbardziej potrzebują. Oczywiście w wielu przypadkach powyższe pieniądze są przeznaczane na pokrycie kosztów związanych z organizacją wesela. Jak wiadomo samo zaplanowanie przyjęcia kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych. Koszty z roku na rok rosną, a dochodzą do tego dodatkowe wydatki w postaci opłaty księdza, kościelnego, organisty, pojazdu, strojów weselnych. Nawet sama sala weselna często wymaga dodatkowych opłat za udekorowanie. Dlatego nikogo nie dziwi, że Młoda Para najbardziej cieszy się z podarunków w postaci pieniędzy. Teoretycznie powinno dawać się tyle ile kosztuje miejsce. Wypadałoby także dodać do tego nieco więcej pieniędzy. Ostatecznie wychodzi całkiem spora kwota za parę. Młoda

Oryginalne upominki

Para czuje się zobowiązana wobec swoich gości, dlatego wybiera coraz bardziej wymyślne upominki. Niektórzy po prostu dają na pamiątkę swoje zdjęcie, inni gipsowe aniołki. Są one ładne, jednak często nie stanowią rzeczy, która zostałaby z gośćmi na dłużej. O wiele bardziej interesującym rozwiązaniem są magnesy na lodówkę wraz z inicjałami organizatorów biesiady weselnej i datą ich zaślubin. Taki gadżet stanowi miłą pamiątkę na wiele miesięcy, a ponadto pełni funkcjonalną rolę. W końcu magnes na lodówce zawsze jest przydatny, bo można zawiesić dzięki niemu listę zakupów. Innym rozwiązaniem, które zdobywa serca Młodych Par i gości, jest upominek o charakterze słodyczy. Cukierki opakowane w specjalne papierki dają mnóstwo przyjemności oraz pozwalają osłodzić chwile nawet po weselu. W zależności od smaku organizatorów mogą być to żelki, krówki lub czekoladki. Bardzo popularnym, ale i drogim rozwiązaniem są miniaturowe ciasteczka opakowane w specjalne papierki. Mogą być to babeczki lub popularne na Podlasiu sękacze.

Redakcja weselnystolik.pl