Uniwersalne prezenty – jakie wyróżniamy?

Czy uniwersalne prezenty istnieją? W teorii nie, bo ludzie są różni i dlatego właśnie podobają im się inne rzeczy, ale jednak można wyodrębnić kilka takich typów podarunków, które powinny sprawdzić się we wszystkich okolicznościach. Są one dobre i dla mężczyzn, i dla kobiet. Niezależnie od okazji zawsze radują tak samo, dlatego można je wręczyć i na urodziny, i na imieniny bądź walentynki. A jeszcze lepsze jest w nich to, że mają niskie ceny. Większość z omówionych w tym tekście prezentów kosztuje mniej niż sto złotych.

Kawa

W dzisiejszym świecie niemalże wszyscy są kawoszami. Trudno znaleźć osobę, która w ogóle nie piłaby tego czarnego napoju bogów, który jest jednym z najlepiej działających stymulantów, ponieważ szybko dodaje energii i błyskawicznie stawia człowieka na nogi. A każdy miłośnik kofeiny wie, że kawa smakuje dobrze tylko wtedy, gdy jest odpowiednio zaparzona. Kawoszom spokojnie można więc podarować gadżety umożliwiające przygotowywanie różnych gatunków czarnego naparu – np. spieniacz do mleka bądź po prostu komplet eleganckich filiżanek albo duży kubek wypełniony ziarnami prawdziwej Arabiki.

Gadżety do kuchni

Pozostając w temacie jedzenia, przechodzimy do gadżetów kuchennych. Wiele jest bowiem takich osób, dla których gotowanie jest prawdziwą życiową pasją – to one potrafią wrócić wieczorem z pracy i zająć się testowaniem nowego przepisu o dwudziestej drugiej, a cały swój wolny czas przeznaczają na opracowywanie własnych receptur. Amatorskim szefom kuchni fajnie podarować coś, co pomoże im w rozwijaniu pasji. Niech będzie to coś praktycznego, ale zarazem atrakcyjnego lub nieco humorystycznego, czyli np. kolorowa deska bądź porządny nóż czy nowy komplet pieprzniczki i solniczki.

Prezent dla mężczyzny

O ile jednak gadżety kuchenne powinny spodobać się kobietom czy nawet młodym dziewczynom, tak przeciętny facet raczej nie będzie zbyt szczęśliwy, gdy z okazji swoich urodzin otrzyma zestaw azjatyckich przypraw bądź żeliwny garnek. Mężczyźni zwykle twardo stąpają po ziemi. Rzadko kiedy wygląd ma dla nich znaczenie, bo o wiele większą wagę przywiązują do praktyczności i ogólnej użyteczności przedmiotów. Aby zadowolić faceta, trzeba mu podarować coś, co ten będzie w stanie jakoś wykorzystać. Uniwersalne prezenty dla panów to chociażby zestawy narzędzi, słuchawki, książki naukowe oraz drobne gadżety technologiczne.

Jest jeszcze jeden taki typ podarunku, którego na tej liście po prostu nie mogło zabraknąć. Każdy otrzymuje go przynajmniej raz do roku i każdy przynajmniej raz do roku wręcza go komuś innemu. O czym mowa? No oczywiście o skarpetkach, które są wykupywane ze sklepów w hurtowych ilościach tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Chyba wszyscy za nimi przepadają. Szafki i komody są nimi wypełnione, ale zawsze znajdzie się w nim odrobina miejsca na zupełnie nową parę skarpet. A ten element garderoby wbrew pozorom można nawet spersonalizować. Sklepy i butiki oferują bowiem w tym momencie przeróżne rodzaje skarpetek, na których pojawiają się różne napisy, wzory, motywy filmowe czy obrazki.

Redakcja weselnystolik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *